PARTNER PORTALU
  • BGK

Jutro decyzja w sprawie bydgoskiego aquaparku

  • RAF    27 lipca 2010 - 11:11
Jutro decyzja w sprawie bydgoskiego aquaparku

Bydgoszcz ma w Myślęciunku ZOO, park rozrywki, stok narciarski i ogród botaniczny. Czy będzie mieć aquapark? Prezydent wierzy w pomyślny start planowanej od lat, wartej ćwierć miliarda, inwestycji.
28 lipca bydgoska rada miasta zdecyduje, czy miasto poręczy kredyt, który spółka Aquapark Bydgoszcz Myślęcinek musi zaciągnąć na budowę wodnego centrum rozrywki. Wynik środowego głosowania radnych pozwoli bankowi Nordea ostatecznie "klepnąć" kredyt na sfinansowanie tej inwestycji.

Park ma zbudować spółka celowa, która chce pożyczyć na to 250 mln zł i liczy również na dofinansowanie od marszałka. Obiekt miałby zająć 11 tys. mkw.

Aquapark Bydgoszcz-Myślęcinek miałby zostać jednym z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Obok są ZOO, park rozrywki, stok narciarski i ogród botaniczny.

- Poza inwestycjami w różnorodność oferowanych usług, dokładamy także starań, by powstający obiekt dostosowany był do jak najszerszego grona odbiorców. W Aquaparku dobrze czuć się będą zarówno odwiedzający szukający adrenaliny, jak też wyciszenia i relaksu. Równie dobrze będą się czuć u nas najmłodsi, a także seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Tworzymy niezwykłe miejsce, dla wszystkich. Bez barier - reklamuje się nieistniejący jeszcze park na swojej stronie.

- Centrum kompleksu sportowo-rekreacyjnego będzie park wodny. Baseny zostaną wyposażone w stalowe niecki zamiast kafli. Cała strefa rekreacji wewnętrznej znajdzie się pod kopułą, przepuszczającą promienie słoneczne, co pozwoli na bujny rozwój roślinności i usatysfakcjonuje miłośników naturalnych kąpieli słonecznych. Główna atrakcja tej części Aquaparku to basen ze sztucznymi falami i grotą z jacuzzi, połączony z basenami przeznaczonymi do wypoczynku i zabawy - czytamy dalej.

Sprawa budowy aquaparku w Bydgoszczy ciągnie się, co prawda, od wielu lat. Tym razem jednak - jak zapewnia prezydent Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz - inwestycja powstanie. Planowany termin kompleksu to grudzień 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • PiotrW, 2010-07-27 13:07:24

    Kiedy dokonczone zostanie pole golfowe ?? Czy to samo będzie z nową inwestycją, zaczniemy i nie skończymy ??