PARTNER PORTALU
  • BGK

Już 192 rodziny w blokach TBS-u

  • www.krosnocity.pl    29 czerwca 2010 - 14:28
Już 192 rodziny w blokach TBS-u

W Krośnie oddano do użytku kolejny czwarty już blok wybudowany w ramach TBS.
Do nowego bloku wprowadzi się 48 rodzin. W ciągu trzech ostatnich lat na tym osiedlu powstały cztery nowoczesne budynki dla blisko dwustu, głównie młodych krośnieńskich rodzin. Nowy blok to czteropiętrowy „czteroklatkowiec”, w którym znajdują się zarówno wygodne kawalerki o powierzchni 31,90 m², mieszkania dwu pokojowe o powierzchni od 43,20 m²  do 45,70 m²  oraz mieszkania trzypokojowe o powierzchni 57,60 m².

Mieszkania są w pełni wykończone – w pokojach i przedpokojach – drewniane panele podłogowe, w kuchniach i łazienkach – terakota i płytki ceramiczne oraz urządzenia sanitarne i kuchenne. Wszystkie mieszkania mają do dyspozycji balkon. Zastosowano system grzewczy w postaci „mieszkaniowych stacji wymiennikowych” typu LOGO-TERMA (urządzenia służące do indywidualnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i regulacji czynnika grzewczego mieszkań).

Do dyspozycji najemców są 2 parkingi dla samochodów osobowych zlokalizowane przy budynku, plac zabaw dla dzieci oraz teren  rekreacyjno-sportowy.

To już czwarty blok wybudowany przy ul. Żwirki i Wigury dzięki krośnieńskiemu TBS. Pierwszy blok oddano do użytku w sierpniu 2007 roku. W ubiegłym roku zakończyła się realizacja dwóch kolejnych, a w planach dwa następne budynki. To małe, nowoczesne osiedle powstało dzięki środkom Miasta Krosna, Towarzystwa Budownictwa Społecznego, kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wpłat przyszłych mieszkańców.
 
- Mieszkania przeznaczone są na wynajem. Ta forma użytkowania cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie młodych mieszkańców Krosna, gdyż wpłacając kilkanaście procent wartości mieszkania oraz kaucję mieszkaniową można otrzymać klucze do wymarzonego „m” – mówi Stanisław Kubit Prezes TBS.
 
Budowa oddanego właśnie do użytku bloku rozpoczęła się w styczniu 2009. Wykonawcą było Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Krośnie S.A. , a projektantem Przedsiębiorstwo Projektowo – Usługowe „INWESTPROJEKT” Sp. z o.o. w Krośnie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.