PARTNER PORTALU
  • BGK

Już niedługo będą się cieszyć skateparkiem

  • konstancin24.eu    7 maja 2014 - 09:11
Już niedługo będą się cieszyć skateparkiem

Jeszcze przed wakacjami przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie zostanie otwarty kompleks sportowo-rekreacyjny ze skateparkiem i parkingiem. Prace idą pełną parą i mają zakończyć się 31 maja.
Kompleks sportowo-rekreacyjny w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie będzie kosztował nieco ponad 2,3 mln złotych, a buduje go firma Park-M ze Starego Sącza, która wcześniej przebudowywała Park Zdrojowy.

Prace zaczęły się pod koniec ubiegłego roku i w tym momencie są na zaawansowanym etapie. Firma Park-M wykonała już większość prac ziemnych, będących najmniej efektowną częścią inwestycji. Przy ul. Bielawskiej powstało już wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej i ręcznej ze sztuczną nawierzchnią oraz skatepark, na którym już są przeszkody dla sympatyków skateboardingu.

Pod koniec kwietnia na terenie kompleksu zamontowano ściankę wspinaczkową, którą wyprodukowano w Gliwicach. Ścianka o wysokości ponad 3 m, wykonana jest z laminatu imitującego skałę. Na ukończeniu jest również parking z 53 miejscami postojowymi dla samochodów i autokarów, który posłuży głównie rodzicom dzieci z pobliskiej szkoły. Wykonano również już większość alejek, które zostały wyłożone kostką.

Na terenie kompleksu powstaną jeszcze boisko do siatkówki, toaleta i siłownia na świeżym powietrzu, na której będą m.in. równoważnia, drążek do podciągania i bieżnia. Brakuje również trawy, krzewów, drzewek, ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych i oświetlenia, które pojawią się na sam koniec prac.

Warto dodać, że oświetlone będą nie tylko boiska, lecz także cały teren, dzięki czemu z obiektu będzie można korzystać również po zmroku. Bezpieczeństwa będą strzegły kamery monitoringu miejskiego, o zamontowanie których wystąpił Janusz Wiaterek, komendant straży miejskiej. Kompleks został tak zaprojektowany, by zimą, niezależnie od pogody, na boisku do siatkówki mogło powstać lodowisko z taflą chłodzoną elektrycznie. O zakup takiego lodowiska zabiegali młodzi mieszkańcy Konstancina-Jeziorny i władze naszego miasta zobowiązały się spełnić tę prośbę podczas nadchodzącej zimy.

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego ma się zakończyć 31 maja. Zarówno urzędnicy, jak i przedstawiciele wykonawcy zapewniają, że nie ma żadnych opóźnień i wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany. Długo oczekiwane otwarcie kompleksu nastąpi tuż przed wakacjami, by mógł służyć młodzieży podczas letniej przerwy w nauce

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Aktywna Mobilność, 2014-05-10 11:14:11

    warto pamiętać o parkowaniu nie tylko samochodów i autokarów. Rowerzyści też bywają zainteresowani skate parkiem.