PARTNER PORTALU
  • BGK

Kaliskie drogi w budowie

  • AT    28 kwietnia 2012 - 09:01
Kaliskie drogi w budowie

W Kaliszu trwają lub niedawno zakończyły się prace związane z inwestycjami drogowymi. Największe dotyczą ulic Łódzkiej, Podmiejskiej, Sportowej i Częstochowskiej.
Jak donosi kaliski magistrat na tej pierwszej trwa rozbiórka mostu na rzece Swędrni. W jego miejscu do 15 listopada powstanie zupełnie nowy obiekt. By to umożliwić samochody skierowano na znajdującą się obok kładkę pieszo-rowerową. Ruch prowadzony jest w tym miejscu wahadłowo, przez co przepustowość ulicy Łódzkiej znacznie się zmniejszyła. Kierowcom zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych zalecono objazdy.

Na Swędrni budowany jest także inny most. Obiekt na ulicy Sportowej ma zostać oddany do użytku do końca maja. Umożliwi to dogodny dojazd do kaliskiego aquaparku. Konstrukcja mostu łączy już oba brzegi rzeki, budowniczy prowadzą obecnie prace związane z jej wzmocnieniem. W tym samym czasie zakończy się przebudowa ulicy Podwale i budowa drogi umożliwiającej dojazd do targowiska przy ulicy 3-go Maja. W Kaliszu prowadzone są także długoterminowe inwestycje, związane z przedłużeniem Trasy Bursztynowej:

- Trwają prace związane z budową połączenia ulicy Stawiszyńskiej z ulicą Szeroką – tzw. I etap w ramach planowanego połączenia ulic Stawiszyńskiej i Łódzkiej w obrębie skrzyżowania z Trasą Bursztynową. Ten etap robót zakończony zostanie do 30 czerwca – mówił prezydent Janusz Pęcherz (zabierz głos/oceń prezydenta) podczas XXII Sesji Rady Miejskiej Kalisza.

Zakończono natomiast prace związane z modernizacją ulicy Podmiejskiej. Podczas realizacji inwestycji wprowadzono ruch jednokierunkowy. 24 kwietnia przywrócono normalną organizację ruchu. W ramach przebudowy wzmocniono konstrukcję nawierzchni jezdni, wyregulowano wysokość krawężników oraz wydzielono prawoskręt w ulicę Hanki Sawickiej. Poszerzono także ulicę Częstochowską na odcinku od ronda przy ulicy Księżnej Jolanty do wjazdu na giełdę - podaje magistrat.

Oprócz większych inwestycji cały czas trwają prace w ramach Programu Budowy Dróg Osiedlowych. Obecnie realizowane są roboty na ulicach Pontonowej na osiedlu Rajsków i Nałęczowskiej na osiedlu Winiary.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.