PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz: 68 mieszkań dla najbiedniejszych i seniorów

  • bad/PAP    3 maja 2017 - 20:41
Kalisz: 68 mieszkań dla najbiedniejszych i seniorów
Koszt inwestycji wyniósł 3 mln złotych, z czego prawie 1,5 mln pochodzi z dotacji. Fot. mat. prasowe

W miejscu po dawnej izbie wytrzeźwień, powstały 23 lokale socjalne oraz 11 pomieszczeń tymczasowych.
• Władze Kalisza postanowiły zagospodarować dwa budynki komunalne z przeznaczeniem na mieszkania socjalne i dla seniorów.

• Łączny koszt obu inwestycji wynosi 4,5 mln złotych, z czego ponad 2 mln pochodzi ze środków Funduszu Dopłat.

Przy ul. Warszawskiej w Kaliszu, w miejscu po dawnej izbie wytrzeźwień, powstały 23 lokale socjalne oraz 11 pomieszczeń tymczasowych. Część lokali dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

"Dokonano odbioru robót budowlanych. Do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kaliszu i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej skierowano zawiadomienia o zamierzeniu przystąpienia do użytkowania budynku" - powiedział prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Koszt inwestycji wyniósł 3 mln złotych, z czego prawie 1,5 mln pochodzi z dotacji. "Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat, które zostało przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego" - powiedziała wiceprezydent Karolina Pawliczak i podkreśliła, że dzięki temu znacznie zmniejszył się koszt jednostkowy przebudowy 1 m2 powierzchni nieruchomości. Wiceprezydent powiedziała, że obecnie trwa analiza listy osób uprawnionych do lokali.

Kolejna inwestycja związana z mieszkalnictwem komunalnym to modernizacja budynku przy ul. Częstochowskiej, gdzie mieścił się kiedyś akademik filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Jej celem jest adaptacja pomieszczeń, w wyniku czego do 30 października ma powstać 38 mieszkań komunalnych. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat wynosi 600 tysięcy złotych. "Ideą i założeniem modernizacji tego budynku jest przystosowanie mieszkań dla potrzeb seniorów, którzy wielokrotnie zgłaszali się do władz miasta z wnioskami o zamianę wynajmowanych przez nich dużych, a przy tym drogich w utrzymaniu lokali mieszkalnych. Prosili o mieszkania mniejsze i z centralnym ogrzewaniem" - powiedziała wiceprezydent Pawliczak.

Opuszczone przez seniorów mieszkania zostaną zasiedlone rodzinami o większych potrzebach pod kątem powierzchni lokalowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.