PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalno zbudowało sobie płytę taneczną

  • Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej    12 sierpnia 2012 - 14:59
Kalno zbudowało sobie płytę taneczną

Kalno to bardzo aktywna miejscowość w gminie Żarów. Wszystkim pracom społecznym, które w tej miejscowości często się podejmuje zawsze towarzyszy wielkie zaangażowanie mieszkańców.
Takie również towarzyszyło podczas ostatniej inicjatywy. Ich wspólny wysiłek zaowocował powstaniem nowej płyty betonowej, która z pewnością właściwie zostanie spożytkowana przez jej użytkowników.

– Sam pomysł zrodził się podczas zebrania wiejskiego rady sołeckiej z piłkarzami drużyny „Błyskawica Kalno”. Teren wokół sportowego boiska został tak trafnie podzielony, aby nasze społeczno-rekreacyjne inicjatywy nie kolidowały z treningami sportowców.

– I udało się. Udało się, dlatego, że duże było zaangażowanie wszystkich pomagających. Mam tu na myśli pomoc nie tylko naszych mieszkańców, ale przede wszystkim naszej gminy – mówi przewodnicząca rady sołeckiej w Kalnie Ewa Wołek.

I dodaje: – W prace na rzecz mieszkańców Kalna włączyły się władze Żarowa, burmistrz Leszek Michalak, i jego zastępca Grzegorz Osiecki. W to przedsięwzięcie zaangażował się również radny z Kalna Mieczysław Myrta oraz Zbigniew Wysoczański, który przekazał materiał. Z kolei dwieście ton kamieni i piachu do utwardzenia terenu to dar od Kopalni w Gołaszycach. Ciężkiego sprzętu do prac ziemnych użyczył Andrzej Mierlak, a prace lżejsze wykonali rolnicy oraz sami mieszkańcy Kalna.

Betonowa płyta taneczna powstała po drugiej stronie sportowego boiska, a więc w miejscu, które Rada Sołecka Kalna chciała przeznaczyć na imprezy rekreacyjne we wsi. Będzie to więc miejsce integracyjnych spotkań i wypoczynku, ale także wspólnych zabaw, które będą służyły wszystkim mieszkańcom tej miejscowości.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.