PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalwaria Zebrzydowska rozbuduje sieć wodociągową i kanalizacyjną

  • PAP/rs    13 listopada 2017 - 16:36
Kalwaria Zebrzydowska rozbuduje sieć wodociągową i kanalizacyjną
Kalwaria Zebrzydowska kosztem 15,8 mln zł rozbuduje sieć wodociągową i kanalizacyjną. Fot. Shutterstock.com

Kalwaria Zebrzydowska kosztem 15,8 mln zł rozbuduje sieć wodociągową i kanalizacyjną. Podłączonych zostanie do niej ponad 700 nowych odbiorców, dzięki czemu dostęp do sieci będzie miało 97 proc. mieszkańców - poinformował kalwaryjski magistrat.
• Inwestycja umożliwi podłączenie ponad 700 osób do zbiorczego systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków, a jednocześnie zwiększy poziom skanalizowania aglomeracji z 72 proc. do 97 proc.

• Po zakończeniu rozbudowy systemu będzie mogło z niego korzystać ponad 2,75 tys. odbiorców.

• Ogólny koszt inwestycji wyniesie ok. 15,8 mln zł, z czego 8,6 mln zł pochodziło będzie z funduszy UE. Resztę pokryją spółka i gmina.

Tomasz Baluś z urzędu miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej powiedział w poniedziałek, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu dwóch, trzech lat. - Prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku - zaznaczył. Przeprowadzi ją kalwaryjski Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Jej ogólny koszt wyniesie ok. 15,8 mln zł, z czego 8,6 mln zł pochodziło będzie z funduszy UE. Resztę pokryją spółka i gmina.

Projekt obejmuje zarówno poprawę systemu zaopatrzenia w wodę, jak i rozbudowę systemu odprowadzania ścieków komunalnych. Baluś poinformował, że powstanie m.in. 4,8 km sieci wodociągowej, trzy pompownie oraz 9,4 km kanalizacji sanitarnej.

- Inwestycja umożliwi podłączenie ponad 700 osób do zbiorczego systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków, a jednocześnie zwiększy poziom skanalizowania aglomeracji z 72 proc. do 97 proc. - powiedział burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty. Jak dodał, po zakończeniu rozbudowy systemu będzie mogło z niego korzystać ponad 2,75 tys. odbiorców.

Burmistrz dodał, że dla pozostałych 3 proc. odbiorców przewidziane są alternatywne rozwiązania, jak szczelne zbiorniki bezodpływowe i przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.