PARTNER PORTALU
  • BGK

Kamień węgielny pod łódzką inwestycję

  • PAP    25 lipca 2012 - 17:56
Kamień węgielny pod łódzką inwestycję

W środę w Łowiczu (Łódzkie) wmurowano kamień węgielny pod budowę bazy logistyczno-magazynowej i zaplecza administracyjnego spółki United Oilfield Services (UOS). Realizacja inwestycji ma kosztować 35 mln zł. W bazie zatrudnienie znajdzie co najmniej 120 osób.
Prezes zarządu United Oilfield Services Denis McKee przed rozpoczęciem budowy podkreślił, że dla jego firmy jest to kluczowa inwestycja.

"Baza w Łowiczu stanie się sercem naszych operacji oraz magazynem centralnym naszej spółki. Połączenie potencjału dużej powierzchni, centralnego położenia strefy oraz zastosowanych tutaj nowatorskich rozwiązań sprawia, że jest to dla nas wyjątkowa realizacja, dzięki której będziemy mogli oferować naszym klientom szeroki zakres usług" - powiedział McKee.

Nowe centrum będzie funkcjonowało na ponad 12-hektarowej działce, położonej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Łowicz. Do końca 2012 roku powstanie tu siedem budynków o łącznej powierzchni 8862 m2.

Kompleksowy pakiet robót budowlanych oraz instalacje sanitarne, elektryczne i przeciwpożarowe wykona firma Kajima Poland, należąca do japońskiej korporacji budowlanej.

United Oilfield Services to firma oferująca usługi związane z poszukiwaniem i udostępnianiem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej. UOS bazuje na amerykańskich technologiach i doświadczeniu i oferuje usługi dla firm posiadających koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego.

W Łowiczu ma być magazynowany sprzęt specjalistyczny oraz świadczone będą usługi instalowania, montażu, remontów i przeglądów urządzeń sejsmicznych, wiertniczych, urządzeń używanych do badań geofizycznych, wierceń poszukiwawczych i eksploatacyjnych oraz szczelinowania hydraulicznego.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje ponad 1276 ha; składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Aktywnie funkcjonuje w niej ok. 150 inwestorów. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ponad 9 mld zł, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy przekracza 25 tys. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.