PARTNER PORTALU
  • BGK

Karpacz piłkarskim centrum treningowym?

  • pap    28 grudnia 2013 - 17:57
Karpacz piłkarskim centrum treningowym?

Stadion miejski w Karpaczu za trzy lata zmieni się w nowoczesny obiekt sportowy. Miasto wydzierżawiło go na 30 lat spółce Cortina di Karpacz, która stworzy tam największe w Polsce centrum treningowe dla drużyn piłkarskich.
W ciągu trzech lat Cortina di Karpacz ma zbudować na terenie stadionu zadaszone boisko piłkarskie, mniejsze boisko treningowe, hotel na kilkaset miejsc oraz duży podziemny parking.

Dzięki dzierżawie miejskiego stadionu do miejskiej kasy co miesiąc wpłynie 7 tys. zł. czynszu. Miasto ma też gwarancje nieodpłatnego użyczenia obiektu na dwie miejskie imprezy w roku.

Jak powiedział zastępca burmistrza Karpacza Ryszard Rzepczyński, będzie to największy obiekt treningowy dla piłkarzy w kraju.

"Obiekt ten ma być ukończony za trzy lata. Będzie wówczas spełniał konieczne wymagania UEFA. Dzięki tej inwestycji Karpacz stanie się centrum treningowym piłki nożnej w Polsce i jednym z ważniejszych w Europie. Chcemy, żeby korzystało z niego 200, a nawet 300 drużyn piłkarskich w ciągu roku" - dodał Rzepczyński.

Budowa piłkarskiego centrum rozpocznie się w przyszłym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.