PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na 143 kilometry dróg lokalnych

  • PAP    19 kwietnia 2011 - 14:04
Kasa na 143 kilometry dróg lokalnych

Prawie 143 kilometry szos powiatowych i gminnych zostanie w tym roku zbudowanych, przebudowanych i wyremontowanych w województwie kujawsko-pomorskim.
Inwestycje odbędą się dzięki wsparciu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2013. Wojewoda Ewa Mes podpisała umowy z pierwszymi samorządami, które otrzymały dofinansowanie na drogi – pięcioma gminami i czterema powiatami.

Przedstawione przez nie projekty zyskały najwyższe noty komisji do spraw oceny wniosków, która kwalifikację przeprowadziła w zeszłym roku.

Na początek zawarto jedenaście umów, w tym pięć dotyczących dróg gminnych i sześć powiatowych (w każdej edycji programu gmina może uzyskać wsparcie jednego projektu, a powiat – dwóch projektów).

Na liście tegorocznych projektów, którym przyznano dofinansowanie, figuruje 13 dróg powiatowych (88,1 km) i 24 gminne (54,9 km). Dotacje, zarówno na drogi powiatowe, jak i gminne sięgają po 29,5 mln zł.

Dotacje zostaną przeznaczone m.in. na: przebudowę dróg powiatowych z Chełmna do Sztywangu (pow. chełmiński) – 13,6 km i ze wsi Mostki do Kowala (pow. włocławski) – 13,7 km, budowę drogi gminnej z Rogowa do Nadroża (pow. rypiński) – 1,9 km, przebudowę drogi gminnej z Dębianek do Sarnowa (pow. radziejowski) – 1,9 km, remont drogi gminnej z Tuchółki do Jeleńcza (pow. tucholski) – 2,1 km.

Liczba inwestycji, które otrzymają dofinansowanie z funduszy Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych prawdopodobnie zwiększy się.

Już wiadomo, że wskutek zawarcia przez samorządy korzystnych przetargów, powstaną oszczędności. Wygospodarowane środki zostaną przeznaczone na projekty, które zajęły kolejne miejsca w rankingu komisji rozdzielającej pieniądze.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.