PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na kujawsko-pomorskie zabytki

  • PAP    27 czerwca 2013 - 11:11
Kasa na kujawsko-pomorskie zabytki

Drugą transzę wsparcia na remonty konserwatorskie zabytków rozdzielił kujawsko-pomorski samorząd. 4,4 mln zł wystarczy na prace zaplanowane w 57 obiektach.
"Każdego roku przeznaczamy wielomilionowy strumień środków na ochronę zabytków na Kujawach i Pomorzu. Efekty naszych działań widać w dużych miastach i najmniejszych miejscowościach całego regionu w postaci odnowionych i uchronionych przez zniszczeniem obiektów" - podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Wsparcie przeznaczono między innymi na remont elewacji budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy placu Kościeleckich w Bydgoszczy, konserwację spichlerza w Rzeszynku (powiat mogileński), prace przy polichromii ścian i stropu w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią oraz remont i konserwację elewacji zachodniej kościoła w Lubrańcu (powiat włocławski) oraz wieży tej świątyni.

Na początku 2013 roku rozdzielono już pierwszą transzę dotacji na remonty. 9,3 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu województwa rozdysponowano między stu inwestorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.