PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na obwodnice jednak się znalazła

  • Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna    18 września 2013 - 14:47
Kasa na obwodnice jednak się znalazła

Jesienią rusza przetarg na nowe drogi - zapowiada resort transportu. W najbliższych latach wybudowane zostaną obwodnice w co najmniej 10 miastach.
Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" inwestycje będą możliwe, ponieważ ministerstwo znalazło ponad pięć miliardów, które miały zniknąć z rządowych planów. Do zmiany planów inwestycji miały przyczynić się protesty samorządowców, którym nie podobało się, że Ministerstwo Transportu zamierza postawić na autostrady i drogi ekspresowe.

Czytaj też: Rozbudowa obwodnicy Poznania ruszy w 2014 r.

No nowej liście znalazło się dwanaście obwodnic o łącznej długości 140 kilometrów. Źródła finansowania prac to Krajowy Fundusz Drogowy i dotacje z Unii Europejskiej - podaje "DGP".

Na liście inwestycji znalazły się m.in. Olsztyn, Inowrocław, Nysa i Góra Kalwaria - informuje "DGP". - Samorządy, które nie znalazły się na liście, mają jeszcze szanse - wydatki drogowe na lata 2014-20 nie zostały jeszcze do końca zaplanowane.

Czytaj też: Rośnie węzeł nad obwodnicą Opola

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • Wałbrzyszanka, 2013-10-02 11:05:36

    Cieszy nas fakt, że nie do końca zostały zaplanowane wydatki drogowe na lata 2014-2020. Proszę pamiętać o zaplanowaniu i dokończeniu rozpoczętej budowy obwodnicy zachodniej dla inwestorów i mieszkańców, 120 -tysięcznego Miasta Wałbrzych na prawach powiatu. Dziękuję bardzo.
  • Chełmianin N, 2013-09-18 16:28:23

    Jeśli ktoś ma konkretną wiedzę,to niech mi odpowie, czy na obwodnicę Chełma znalazły się środki kasowe. Tiry drogi nam rozwalają,a nasi posłowie w kulki grają, tylko o metropolię i o swoją krainę wokół Lublina dbają. Polski Rząd i Unia - widzimisię samorządów nie dostrzega i nie widzi, że w pas...ie granicznym drogi budować trzeba.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: