PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na remont dolnośląskich bibliotek

  • PAP    18 czerwca 2013 - 16:45
Kasa na remont dolnośląskich bibliotek

Trzynaście dolnośląskich bibliotek otrzyma wsparcie z rządowego programu "Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek". Łączna kwota wsparcia to ponad 7 mln 200 tys. zł.
Jak powiedział we wtorek rzecznik prasowy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Perduta, pieniądze z programu będą przeznaczone na przebudowę, remonty oraz wyposażenie gminnych bibliotek publicznych.

Najwięcej, bo po 1 mln 875 tys. zł trafi do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze i Powiatowej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oleśnicy. Z kolei blisko 965 tys. zł otrzyma Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Pieszycach, a po 600 tys. Miejski Ośrodek Kultury w Bielawie oraz placówki w Środzie Śląskiej, Łagiewnikach, Kłodzku, Kamieńcu Ząbkowickim, Bystrzycy Kłodzkiej, Żmigrodzie, Ścinawce Średniej, Polanicy Zdroju.

Wsparcie finansowe rządu dla samorządowych instytucji kultury wynosi obecnie do 75 proc. kosztów zadania. Pozostała część to tzw. wkład własny, czyli pieniądze pochodzące z budżetów samorządów gminnych i wojewódzkich. Maksymalne dofinansowanie to 1 mln 875 tys. zł.

Warunkiem udziału w programie jest to, by gmina, w której działa biblioteka, liczyła nie więcej niż 50 tys. mieszkańców. W tym roku odbędą się jeszcze dwa nabory do programu - w lipcu i wrześniu.

Operatorem Priorytetu "Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek" jest Instytut Książki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.