PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice atrakcyjne dla usług biznesowych

  • ZWI    2 kwietnia 2013 - 13:10

Dogodna lokalizacja, wykwalifikowana kadra, rozwinięta infrastruktura transportowa oraz dostęp do nowoczesnej powierzchni biurowej napędzają rozwój sektora usług dla biznesu w Katowicach.
Jones Lang LaSalle firma, zajmująca się finansowymi i specjalistycznymi usługami w dziedzinie nieruchomości i zarządzania inwestycjami opublikowała raport „Rynek nieruchomości biurowych" w Katowicach analizujący atrakcyjność inwestycyjną miasta, w tym infrastrukturę, rynek pracy oraz dostęp do nowoczesnych powierzchni biurowych. Materiał powstał przy wsparciu merytorycznym Urzędu Miasta Katowice oraz Hays Poland. Wybrane dane publikujemy w dziale multimedia.

- Katowice, centrum dwumilionowej Metropolii Silesia, to wyróżniający się na mapie Polski ośrodek gospodarczy i akademicki. O ile w przeszłości miasto kojarzyło się wyłącznie z przemysłem ciężkim, dzisiaj ulega kompleksowej transformacji i w coraz większym stopniu jest postrzegane jako interesująca destynacja dla inwestycji zagranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem projektów z sektora usług dla biznesu - mówi Patricia Lannoije, dyrektor działu badań rynku i doradztwa, Jones Lang LaSalle.

- O atrakcyjności Katowic decyduje szereg czynników takich jak potencjał ludzki, naukowy oraz technologiczny, strategiczna lokalizacja, dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa, system kompleksowego wsparcia biznesu ze strony władz lokalnych, a także dostęp do nowoczesnych powierzchni biurowych. Już teraz swoje oddziały mają w Katowicach takie globalne marki z sektora usług jak m.in. Capgemini, Unilever, Ericsson, Oracle czy PwC" - dodaje.

Katowice położone są w jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów w Polsce, na skrzyżowaniu dwóch transeuropejskich korytarzy transportowych. Miasto wyróżnia zaawansowana infrastruktura transportowa, w tym dostęp do trzech międzynarodowych lotnisk w bliskiej odległości oraz dobrze rozwiniętej sieci dróg - autostrad A1 i A4 oraz Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ), łączącej większość głównych miast metropolii.

Ponadto, w Katowicach krzyżują się dwa główne szlaki kolejowe, co daje podróżnym możliwość dotarcia do większości głównych miast zlokalizowanych zarówno w Polsce jak i w Europie.

Katowice podejmują szereg działań w celu wsparcia inwestorów. Warto zauważyć, że miasto przeznacza ponad 30% swojego budżetu właśnie na inwestycje.

- Proces podejmowania decyzji o lokalizacji dla inwestycji jest procesem niezwykle złożonym, uwzględniającym szereg kryteriów. Jednym z nich jest dostęp do pomocy publicznej oraz jakość i zakres współpracy na linii firma - władze miasta. Katowice oferują kompleksowe długofalowe wsparcie zarówno na rzecz firm szukających nowej lokalizacji, jak i tych planujących rozszerzenie swojej działalności. Opiekę nad inwestorem zapewniają specjaliści z Biura Obsługi Inwestorów Strategicznych. Miasto dysponuje takimi narzędziami wsparcia jak zwolnienie z podatku od nieruchomości, dofinansowanie i pomoc Powiatowego Urzędu Pracy oraz działalność Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - tłumaczy Mateusz Skowroński, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. inwestorów strategicznych.

Jednocześnie zwraca uwagę na otwartość uczelni wyższych na współpracę z inwestorami, a także na oferowane przez miasto udogodnienia takie jak wsparcie marketingowe, mieszkania dla inwestorów strategicznych, dostęp do powierzchni biurowych na rekrutację i szkolenia w fazie przygotowawczej projektu oraz możliwość dostosowania transportu publicznego do potrzeb inwestorów.

KOMENTARZE (2)

  • janos1, 2013-06-11 08:11:58

    Coraz lepiej.
  • mila89, 2013-04-04 11:33:13

    Katowice - zajebi..e miasto!NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: