PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice przystępują do projektowania miejskiego stadionu piłkarskiego

  • JS    9 marca 2016 - 22:57
Katowice przystępują do projektowania miejskiego stadionu piłkarskiego
Prezydent Katowic Marcin Krupa podjął decyzję o rozpoczęciu projektowania miejskiego stadionu piłkarskiego (fot.propertydesign.pl)

• Prezydent Katowic Marcin Krupa podjął decyzję o rozpoczęciu projektowania miejskiego stadionu piłkarskiego.
• Środki na ten cel są zabezpieczone w tegorocznym budżecie miasta.
- Ogłosimy wkrótce konkurs architektoniczny. Zależy nam, by uzyskać projekt o jak najlepszych parametrach i wysokiej jakości rozwiązań funkcjonalnych. Dzięki temu dobrze będzie służył mieszkańcom – podkreśla Bogumił Sobula, I wiceprezydent Katowic.

– Chcemy zaprojektować przy ul. Bukowej stadion na 15 tys. miejsc. Podobnej wielkości stadiony powstaną w kilku miastach w naszym regionie. Do komisji konkursowej prezydent Marcin Krupa zaprosił przedstawiciela środowiska kibiców GKS Katowice  – dodaje Bogumił Sobula.

W I etapie inwestycji wybudowany zostanie obiekt na 12 tys. miejsc, a jeśli frekwencja na meczach będzie dobra i pojawi się takie zapotrzebowanie – to w II etapie inwestycji zostanie dobudowanych 3 tys. miejsc. Decyzję prezydenta przekazano dziś w Urzędzie Miasta Katowice kibicom Klubu i jego prezesowi Wojciechowi Cyganowi.

- Mamy to szczęście, że praktycznie po sąsiedzku jest do dyspozycji Stadion Śląski. Jesteśmy przekonani, że przy ważnych i prestiżowych meczach - związanych z nieodległymi, jak mamy nadzieję, sukcesami sportowymi Gieksy, Śląski pomieści wszystkich kibiców Klubu chcących oglądać szlagierowe mecze – zaznacza wiceprezydent Sobula.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.