PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice wybudują miejski stadion. Kolejny w aglomeracji

  • MIW    9 marca 2016 - 11:30
Katowice wybudują miejski stadion. Kolejny w aglomeracji
W ubiegłym roku nowego stadionu miejskiego doczekały się na Śląsku Tychy. (Fot. slaska.policja.gov.pl).

• Miejski stadion w Katowicach ma pomieścić 15 tys. kibiców.
• Wkrótce miasto ogłosi konkurs architektoniczny na projekt stadionu. 
• Do komisji konkursowej zostaną zaproszeni przedstawiciele kibiców GKS Katowice.
Prezydent Katowic Marcin Krupa podjął decyzję o rozpoczęciu projektowania miejskiego stadionu piłkarskiego. Obiekt na 15 tys. miejsc stanie przy ul. Bukowej. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzić będą z miejskiego budżetu.

- Ogłosimy wkrótce konkurs architektoniczny. Zależy nam, by uzyskać projekt o jak najlepszych parametrach i wysokiej jakości rozwiązań funkcjonalnych. Dzięki temu dobrze będzie służył mieszkańcom – podkreśla Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic.

Jak wyjaśnił, w pierwszym etapie inwestycji wybudowany zostanie obiekt na 12 tys. miejsc, a jeśli frekwencja na meczach będzie dobra i pojawi się takie zapotrzebowanie – to w drugim etapie inwestycji zostanie dobudowanych 3 tys. miejsc.

– Podobnej wielkości stadiony powstaną w kilku miastach w naszym regionie. Do komisji konkursowej prezydent Marcin Krupa zaprosił przedstawicieli środowiska kibiców GKS Katowice – dodaje Bogumił Sobula.

Decyzję prezydenta przekazano kibicom Klubu i jego prezesowi Wojciechowi Cyganowi.

- Mamy to szczęście, że praktycznie po sąsiedzku jest do dyspozycji Stadion Śląski. Jesteśmy przekonani, że przy ważnych i prestiżowych meczach - związanych z nieodległymi, jak mamy nadzieję, sukcesami sportowymi Gieksy, Śląski pomieści wszystkich kibiców Klubu chcących oglądać szlagierowe mecze – stwierdza wiceprezydent Sobula.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • ania, 2016-03-09 14:59:37

    To szaleństwo ile to będzie kosztować 130 mln PLN (jak w Tychach) czy jeszcze więcej. Szarpiecie rodziców by wysyłali 6-latki do szkół bo Miasta mają za mało kasy, a tu tak nieefektywne inwestycje. Ludzie zacznijcie za małe pieniądze budować place zabaw dla dzieci (przy miejscach gdzie mieszkamy - n...ie tylko jeden ładny plac w Parku Kościuszki), miejsca rekreacji, ścieżki rowerowe, a nie za grube NASZE pieniądze : stadiony dla paru graczy, których trzeba utrzymywać. Jaki jest koszt utrzymania GKS rocznie? Może dziennikarze się zainteresują. Jaki będzie koszt utrzymania nowego stadionu, może ktoś to przeliczy na mieszkańca. Może referendum. Panie Prezydencie nigdy nie zagłosuję na Pan decyzja nie trafiona - nie dla nas mieszkańców.  rozwiń
  • aa, 2016-03-09 14:21:17

    Po co? Jak ci ludzie marnują nasze pieniądze. Miliardy kosztuje przebudowa Śląskiego, a mogliby na nim grać wszystkie ruchy, gieksy, górniki. Po co 10 stadionów w promieniu kilkunastu kilometrów?