PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowicom trzeba przywrócić centrum miasta

  • wnp.pl    8 czerwca 2015 - 09:13
Katowicom trzeba przywrócić centrum miasta
fot. katowice.eu

We wszystkim musi istnieć równowaga. Także w miastach. Istniał trend lokowania handlu i mieszkań na obrzeżach miast, przez co miasta się rozlały - powiedział Tomasz Konior, uznany katowicki architekt.
Tomasz Konior to m.in. autor projektu nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która jest wymieniana wśród nowych symboli Katowic.

Jak stwierdził architekt, lokowanie obiektów handlowych w centrach miast nie należy uważać za negatywne zjawisko.

- Kiedyś jeden ze znajomych powiedział mi, że kiedyś pierwszym takim dużym obiektem były Sukiennice w Krakowie, które stoją na środku rynku. Nie ma w tym nic dziwnego. Ludzie chcą robić zakupy i dlatego takie obiekty powstają - zaznaczył Konior.

- We wszystkim musi istnieć równowaga. Także w miastach. Istniał trend lokowania handlu i mieszkań na obrzeżach miast, przez co miasta się rozlały - podkreślił.

Dodał, że ten trend owocuje obecnie każdego dnia w postaci kosztów i dysfunkcji w korzystaniu z miasta, m.in. w postaci problemów z dojazdem do centrum przez zakorkowane ulice.

- Myślę, że teraz trend się odwraca i handel trafia bardziej do centrów miast i mam nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na otoczenie. Mam nadzieję, że wydarzy się to przy ul. Stawowej i będzie to najlepsza i najbardziej ekskluzywna ulica w mieście, również promieniująca na dalsze otoczenie - ocenił Konior.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.