PARTNER PORTALU
  • BGK

Kibice nie napotkają zatorów

  • PAP    5 czerwca 2012 - 12:59
Kibice nie napotkają zatorów

Przed rozpoczęciem Euro 2012, na płatnym odcinku autostrady A4 między Katowicami a Krakowem, zlikwidowano utrudnienia wynikające z modernizacji wiaduktów.
Spółka zarządzająca drogą, zapewniła, że kibice nie napotkają na tym odcinku zatorów.

„Autostrada A4 to jeden z głównych szlaków komunikacyjnych, którym kibice będą podróżować na mecze we Wrocławiu oraz na Ukrainie. Mając na względzie możliwy wzrost natężenia ruchu w tym okresie, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zachować płynność ruchu i zapewnić komfort jazdy” – powiedział rzecznik spółki Stalexport Autostrada Małopolska Rafał Czechowski.

Remont wiaduktu w Mysłowicach został zakończony cztery miesiące przed terminem, a na remontowanym wiadukcie węzła Chrzanów czasowo przywrócono obustronny ruch. Natomiast prace związane z poszerzaniem placu poboru opłat w Mysłowicach oraz prace przy modernizacji wiaduktu w pobliżu Balic, gdzie zachowano po dwa pasy ruchu, mają być prowadzone tak, by ich skutki nie były odczuwalne dla użytkowników autostrady.

Remont wiaduktu w Mysłowicach trwał ponad półtora roku. Ten kilkudziesięcioletni, najdłuższy (ma 270 m) wiadukt na A4 między Katowicami a Krakowem przeszedł gruntowny remont. Obiekt oddano do użytku po modernizacji m.in. betonowych barier, podpór, chodników oraz wymianie nawierzchni. Wiadukt w Mysłowicach to 47. wyremontowany obiekt na tym odcinku A4, z 53 przeznaczonych do modernizacji. Remont pozostałych sześciu mostów zakończy się jeszcze w tym roku.

Natomiast remont wiaduktu w Chrzanowie, wymagający do tej pory poprowadzenia objazdu przez A4, został przed Euro 2012 zreorganizowany w ten sposób, by kierowcy podróżujący pomiędzy Chrzanowem a Trzebiną drogą krajową nr 79 mogli korzystać z wiaduktu w obu kierunkach. Na ten czas zlikwidowany został objazd wymagający zawracania na autostradzie. Na początku lipca wiadukt zostanie ponownie zamknięty.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.