PARTNER PORTALU
  • BGK

Kibice z wizytą na stadionie

  • PAP    18 sierpnia 2010 - 17:16

Kilkudziesięciu kibiców ze stowarzyszenia "Wielki Śląsk" odwiedziło w środę plac budowy stadionu piłkarskiego na Euro 2012, który powstaje na wrocławskich Maślicach.
Kibice mieli okazję zobaczyć m.in. plac, gdzie w przyszłości będzie się znajdowała murawa oraz porozmawiać z głównym inżynierem, który przedstawił im najważniejsze założenia projektu.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa stowarzyszenia Joanna Łaska, wielkim atutem nowego stadionu będą specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. - Wrocławska drużyna ma jeden z pierwszych Klubów Kibiców Niepełnosprawnych, którzy dzięki pomocy ze strony władz Śląska mogą oglądać mecze. Niestety na stadionie przy ul. Oporowskiej nie ma dla nich przygotowanych sektorów, a na tym stadionie takie miejsca mają się znaleźć - mówiła.

Łaska przyznała, że kibicom na pewno nie będzie łatwo przeprowadzić się z dotychczasowego stadionu na nowy obiekt, ale jest to konieczne m.in. ze względu na możliwość rozwoju klubu.

Podczas zwiedzania placu budowy kibice mogli także zobaczyć nowe wzory krzesełek w kolorze zielonym, które mają być montowane na trybunach jeszcze w tym roku. - My jesteśmy tak zaaferowani meczem, że raczej rzadko będziemy na nich siedzieć, ale mimo to dobrze, że są wygodne - zaznaczyli.

Obecnie na placu budowy wykonywane są słupy, ściany i podciągi na trzeciej kondygnacji. Trwają także przygotowania do montażu ważących ponad 100 ton żelbetonowych rygli, na których opierać się będą trybuny. Pierwsze takie elementy mają się pojawić we Wrocławiu pod koniec sierpnia.

Wrocławski stadion ma mieścić prawie 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz meczów piłkarskich, można będzie organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.