PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiedy będzie zachodnia obwodnica Radomia?

  • PAP    2 września 2013 - 20:11
Kiedy będzie zachodnia obwodnica Radomia?

25 km długości będzie miała zachodnia obwodnica Radomia, którą w ciągu najbliższych lat planuje wybudować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Trasa ma być fragmentem drogi krajowej nr 7. Początek ekspresowej obwodnicy Radomia będzie znajdował się w tzw. węźle Radom Północ, usytuowanym na skrzyżowaniu istniejącej drogi krajowej nr 7 w miejscowości Jedlińsk.

Obwodnica ma się kończyć węzłem Radom Południe, na skrzyżowaniu obecnej krajowej „siódemki", w miejscowości Młodocin.

Rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska poinformowała w poniedziałek, że przetarg. na budowę drogi został ogłoszony w ubiegły piątek.

„Przeciętny czas postępowania w trybie przetargu. ograniczonego to ok. 8-9 miesięcy, ale procedura ta ze względu na
odwołania może się wydłużyć" - powiedziała Tarnowska.

Dodała, że po zawarciu umowy z wykonawcą inwestycja powinna być zrealizowana w czasie nie dłuższym niż 33 miesiące.

Budowa zachodniej obwodnicy Radomia została uwzględniona w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Znalazła się na liście inwestycji realizowanych w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020, dla których postępowania przetargowe na wybór wykonawców zostaną uruchomione w 2013 r.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i pasem awaryjnym. Wzdłuż trasy powstaną drogi serwisowe.

Dostęp do drogi będzie możliwy w czterech węzłach: Radom Północ, Radom Zachód, Wolanów i Radom Południe. Wybudowane zostaną także m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, urządzenia ochrony środowiska (m.in. zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, system odprowadzania wód opadowych).

Przetarg na budowę zachodniej obwodnicy Radomia ogłoszono po raz drugi. Poprzednie postępowanie unieważniono w 2011 r., bo zabrakło pieniędzy na realizację inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Julek, 2013-09-03 08:59:26

    Dla mnie ważniejsze kiedy zostanie doprowadzona do stanu używalności obwodnica wschodnia. Od prawie 20 lat wjeżdżam do Radomia od wschodu i próbuję dojechać do trasy na Warszawę. Poza krótkim odcinkiem (pod tunelem) oraz końcówką przed rondem, reszta to jest przez te lata obraz nędzy i rozpaczy....  rozwiń