PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiedy drugi most przez San

  • www.sztafeta.pl    8 stycznia 2013 - 12:47
Kiedy drugi most przez San

Budowa drugiego mostu przez San rozpocząć może się w 2016 roku. Jeśli dojdzie do skutku, to w całości zostanie sfinansowana z pieniędzy pochodzących z budżetu urzędu marszałkowskiego.
Most połączy Stalową Wolę z Chłopską Wolą i Jastkowicami. Choć termin odległy, a pieniądze jeszcze niepewne, prace zmierzające do rozpoczęcia budowy trwają już teraz.

- W chwili obecnej opracowywany jest program funkcjonalno użytkowy. Ma on wskazać jaka będzie cena i przebieg mostu - mówi Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Województwo chce dobrze przygotować się na nowe pieniądze z Unii Europejskiej jakie dostanie na lata 2014-2020. - Mam nadzieję, że projekt budowy mostu uda się wprowadzić do kolejnego Programu dla Polski Wschodniej lub do Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dziś jest etap przygotowawczy, decyzja o budowie zapadnie kiedy będą konkretnie pieniądze - wyjaśnia marszałek Cholewiński. Według jego oceny szansa na rozpoczęcie budowy mostu będzie w roku 2016.

Jeśli most będzie budowany jako część drogi wojewódzkiej to w całości zostanie ze środków unijnych, poprzez budżet Urzędu Marszałkowskiego. Sama Stalowa Wola inwestycji szacowanej wstępnie na 150 milionów złotych nie będzie w stanie udźwignąć finansowo.

Dokładna wycena będzie znana w 2013 roku. Już wiadomo, że powstanie on metodą „projektuj i buduj". Będzie tylko jeden przetarg i jedna firma stworzy projekt mostu i sama go przez San przerzuci. Przypomnijmy, że na most, od strony Stalowej Woli wjeżdżałoby się od ul. Szopena.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • dareckiddd, 2013-01-08 23:05:18

    Szopena czy Chopina?