Kiedy drugi most przez San

  • www.sztafeta.pl
  • 08-01-2013
  • drukuj
Budowa drugiego mostu przez San rozpocząć może się w 2016 roku. Jeśli dojdzie do skutku, to w całości zostanie sfinansowana z pieniędzy pochodzących z budżetu urzędu marszałkowskiego.
Kiedy drugi most przez San

Most połączy Stalową Wolę z Chłopską Wolą i Jastkowicami. Choć termin odległy, a pieniądze jeszcze niepewne, prace zmierzające do rozpoczęcia budowy trwają już teraz.

- W chwili obecnej opracowywany jest program funkcjonalno użytkowy. Ma on wskazać jaka będzie cena i przebieg mostu - mówi Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Województwo chce dobrze przygotować się na nowe pieniądze z Unii Europejskiej jakie dostanie na lata 2014-2020. - Mam nadzieję, że projekt budowy mostu uda się wprowadzić do kolejnego Programu dla Polski Wschodniej lub do Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dziś jest etap przygotowawczy, decyzja o budowie zapadnie kiedy będą konkretnie pieniądze - wyjaśnia marszałek Cholewiński. Według jego oceny szansa na rozpoczęcie budowy mostu będzie w roku 2016.

Jeśli most będzie budowany jako część drogi wojewódzkiej to w całości zostanie ze środków unijnych, poprzez budżet Urzędu Marszałkowskiego. Sama Stalowa Wola inwestycji szacowanej wstępnie na 150 milionów złotych nie będzie w stanie udźwignąć finansowo.

Dokładna wycena będzie znana w 2013 roku. Już wiadomo, że powstanie on metodą „projektuj i buduj". Będzie tylko jeden przetarg i jedna firma stworzy projekt mostu i sama go przez San przerzuci. Przypomnijmy, że na most, od strony Stalowej Woli wjeżdżałoby się od ul. Szopena.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Szopena czy Chopina?

dareckiddd, 2013-01-08 23:05:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE