Kiedy zostanie otwarty tunel Wisłostrady?

Nie jest możliwe określenie dokładnej daty, kiedy tunel Wisłostrady zostanie ponownie otwarty. Konsorcjum budujące II linię metra przewiduje, że stanie się to za dwa do czterech miesięcy - poinformowano na konferencji prasowej w stołecznym ratuszu.
Kiedy zostanie otwarty tunel Wisłostrady?

ZAKTUALIZOWANA: Z dziennikarzami w piątek spotkali się m.in. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk i Mustafa Tuncer, dyrektor projektu w konsorcjum AGP Metro Polska, które buduje II linię stołecznego metra oraz eksperci.

Dyrektor Tuncer powiedział, że nie jest możliwe określenie dokładnie, kiedy tunel Wisłostrady zostanie ponownie otwarty. Zaznaczył, że konsorcjum po otrzymaniu pozwolenia od nazdoru budowlanego, rozpoczęło już prace zabezpieczające tunel; mają one potrwać od dwóch do czterech miesięcy.

Tuncer dodał, że spod tunelu ubyło ok. 6,5 tys. metrów sześciennych wody i ziemi.

"Płyta jezdni jest pozbawiona naturalnej podpory" - powiedział. Badania obszaru pod tunelem pokazały, że pusta przestrzeń pod płytą tunelu Wisłostrady ma ok. 60 m długości i jest wypełniona wodą do ok. 2 metrów od spodu płyty.

"Prowadzimy stały monitoring konstrukcji tunelu.

Monitorowane są również konstrukcje zlokalizowane na sąsiednich obszarach. Niemniej jednak nie zaobserwowano w tym momencie żadnych osiadań tych obiektów" - poinformował przedstawiciel konsorcjum.

Rozwiązanie, jakie proponuje generalny wykonawca metra, ma polegać na stopniowym wypełnianiu pustej przestrzeni pod tunelem, tak by go zabezpieczyć. Obecnie badane są mieszkanki, które będą użyte do wypełnienia.

Następnie wykonawca zapowiada wzmocnienie gruntu wokół stacji metra Powiśle, co - jak podkreślał Tuncer - będzie bardzo skomplikowanym procesem.

Zaznaczył, że potem będą wykonane badania, analizy i po pozytywnych wynikach prób obciążeniowych w tunelu, możliwe będzie przywrócenie w nim ruchu.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

KIEDY? NO WŁAŚNIE! Dla mnie jest ciągle ,całkowicie zamknięty!!!

TEKO, 2012-08-31 23:09:51 odpowiedz

no wlasnie. kiedy? bo poki co to nic a nic...

Fenomen, 2012-08-31 22:25:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE