PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce bez wykonawcy drogi wylotowej

  • PAP    26 lutego 2013 - 06:50
Kielce bez wykonawcy drogi wylotowej

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła ofertę firm „Fart” i KPRD, która zwyciężyła w przetargu na budowę południowej drogi wylotowej z Kielc, poinformował w poniedziałek Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.
Konsorcjum miało wykonać prace budowlane za 65,8 mln zł.

„MZD będzie oczekiwał na pisemne orzeczenie wyroku wraz z uzasadnieniem, które powinno nadejść w przyszłym tygodniu", poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach Jarosław Skrzydło. Po zapoznaniu się z nim oraz ponownym zbadaniu ofert pod kątem wyroku KIO inwestor ponownie wyłoni wykonawcę inwestycji. „MZD szacuje, że może to nastąpić około połowy marca" - poinformowano w komunikacie.

Wykonawcę przebudowy ul. Ściegiennego wyłoniono 30 stycznia b.r. Zgodnie z rozstrzygnięciem, prace budowlane miało wykonać konsorcjum firm „Fart" oraz Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, które spośród 11 oferentów zaoferowało najniższą cenę 65,8 mln zł.

Odwołania złożyły dwie firmy uczestniczące w przetargu. Zastrzeżenia jednej z nich zostały uwzględnione przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Inwestycja będzie dofinansowana w 85 proc. z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko". W połowie stycznia b.r. prezydent Kielc, Wojciech Lubawski oraz p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Paweł Szaciłło podpisali umowę ws. dofinansowania tej inwestycji.

Starania o przebudowę ulicy Ściegiennego trwały od 10 lat. Wylotówka z Kielc w kierunku południowym - droga nr 73 jest główną arterią łączącą miasto z południową częścią województwa świętokrzyskiego, m.in. Buskiem Zdrój i Pińczowem, a także wschodnią Małopolską i Tarnowem.

W 2012 roku jednopasmową ul. Ściegiennego przejechało ponad 13 mln pojazdów, co daje średnią ok. 36 tys. samochodów na dobę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: