PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce chcą kupić drugi budynek dla parku technologicznego

  • PAP    12 marca 2013 - 20:00
Kielce chcą kupić drugi budynek dla parku technologicznego

Za 8 mln zł miasto chce kupić drugi budynek dla Kieleckiego Parku Technologicznego, w którym mieściłby się inkubator dla firm z branży IT. Na nowe miejsca biurowe i laboratoria już czekają chętni.
"Miastu udało się wynegocjować od Wyższej Szkoły Umiejętności zakup budynku w sąsiedztwie naszej siedziby za 8 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami dotychczasowego właściciela obiekt, który ma 5 tys. m kw. powierzchni, będziemy mogli przejąć we wrześniu" - poinformował we wtorek dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz.

"Miejsce to jest bardzo potrzebne, bowiem w naszej obecnej siedzibie zostały tylko dwa wolne pomieszczenia, a firm zainteresowanych rozpoczęciem działalności w ramach parku jest wiele" - mówił.

Kielecki Park Technologiczny już rozpoczął pracę nad koncepcją i projektem technicznym modernizacji. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb firm z branży IT - oprócz pomieszczeń biurowych zaplanowane są laboratoria programowania i sieci oraz centrum prototypowania aplikacji mobilnych. W budynku ma być też serwerownia.

"Wstępnie koszty adaptacji szacujemy na 15 mln zł. Będziemy starać się o dotację unijną z rezerw Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschód. Przygotowanie dokumentacji i wniosku zajmie około dziewięciu miesięcy" - dodał Mazurkiewicz.

W ramach funkcjonującego od roku Kieleckiego Parku Technologicznego działa 80 firm, które zatrudniają łącznie 500 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: