PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce mają nowe centrum kongresowe

  • AT    28 sierpnia 2013 - 19:49
Kielce mają nowe centrum kongresowe

Centrum kongresowe z 16 salami konferencyjnymi oraz 1000 m kw. powierzchni ekspozycyjno-bankietowej otwarto w środę wieczorem w Kielcach. Inwestycja kosztowała 70 mln zł.
ZAKTUALIZOWANE. Budowa centrum trwała 2,5 roku. Zdaniem władz spółki Targi Kielce, inwestycja przyczyni się do dalszego rozwoju kieleckiego ośrodka targowego. "W tej chwili organizujemy rocznie 600 konferencji. Osiem lat temu było to niespełna 200. Myślę, że w ciągu kilku lat dojdziemy do tysiąca konferencji. Taki jest trend" - zapowiedział podczas otwarcia prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

Zdaniem prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego, centrum kongresowe wpłynie na prestiż miasta. "To kolejny krok w drodze do pięknych i nowoczesnych Kielc. (...) Ten obiekt był niezwykle potrzebny, on tworzy komplementarność oferty Targów" - ocenił prezydent

Czytaj też: Otwarcie kongresowego centrum tuż-tuż

Targi Kielce należą do jednych z największych centrów wystawienniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Niemal sto procent akcji tej spółki należy do miasta Kielce. Co roku w Targach Kielce prezentuje się blisko 6 tys. wystawców z prawie 60 krajów świata. Już w poniedziałek rozpocznie się kolejna edycja flagowej imprezy organizowanej w tym ośrodku, czyli Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.