PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce w starachowickiej strefie. Zmiany w Puławach, Tułowicach i Mniszkowie

  • PAP    14 grudnia 2010 - 17:27
Kielce w starachowickiej strefie. Zmiany w Puławach, Tułowicach i Mniszkowie

Starachowicka specjalna strefa ekonomiczna będzie powierzchniowo mniejsza, ale z nową inwestycją puławskich Azotów - poinformował rząd. Powstała też podstrefa Kielce.
Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie starachowickiej specjalnej strefy ekonomicznej, przedłożone przez ministra gospodarki - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Do strefy zostanie włączone 10,3423 ha w: Puławach, Tułowicach i Kielcach. Ze strefy wyłączone zostanie 25,5561 ha w: Puławach, Mniszkowie i Tułowicach. Po tych zmianach powierzchnia strefy zmniejszy się o 15,2138 ha i wyniesie 580,5949 ha.

Powody zmian? Po pierwsze w Puławach Zakłady Azotowe "Puławy" SA zamierzają wybudować instalację do produkcji nawozów na bazie mocznika i siarczanu amonu (PULGRAN S). Będzie to produkt innowacyjny, który podniesie konkurencyjność Polski na rynku nawozów azotowych i przyczyni się do poprawy jakości płodów rolnych. Taki produkt nigdy nie był w naszym kraju wytwarzany. Dzięki tej inwestycji powinno powstać co najmniej 35 nowych miejsc pracy, a inwestor ma ponieść nakłady w wysokości ok. 68 mln zł. Inwestycja powinna być gotowa w I półroczu 2013 r.

W Kielcach natomiast objęto strefą teren Kieleckiego Parku Technologicznego. W jego skład wchodzi Centrum Technologiczne. Budowa centrum ruszyła w maju i ma się zakończyć w grudniu 2011 r.  - Szacuje się, że na terenie podstrefy Kielce przedsiębiorcy zatrudnią ok. 190 pracowników i zainwestują ok. 36 mln zł. Oczekuje się, że utworzenie podstrefy Kielce będzie impulsem do rozwoju mikro, małej i średniej przedsiębiorczości, głównie w sektorach innowacyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.