PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielecki dworzec PKS do zamknięcia?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kielce    12 stycznia 2013 - 07:06
Kielecki dworzec PKS do zamknięcia?

Likwidator kieleckiego PKS twierdzi, że nie udało się sprzedać dworca, bo inwestorów odstraszył konserwator zabytków i zapisy w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego. Ostrzega, że trzeba będzie go zamknąć.
Fiaskiem zakończyła się kolejna próba sprzedaży kieleckiego PKS. Na licytację za 11,8 mln zł wystawiono całe przedsiębiorstwo, ale nikt nie wpłacił wadium - pisze „Gazeta Wyborcza Kielce".

Plan dla tego obszaru reguluje określone kwestie. Głównym założeniem jest zapis, żeby zachować bryłę i funkcję dworca.

Charakterystyczne „ufo" nie może być zasłonięte od strony ul. Czarnowskiej albo z boków. Ale w ramach obecnej kubatury lub pod budynkiem dopuszcza wprowadzenie do 2 tys. m kw. powierzchni komercyjnej.

Zapisy w projekcie planu nie są jeszcze ostateczne. W ciągu kilku tygodni dojdzie do dyskusji społecznej, gdzie każdy będzie mógł zgłaszać swoje uwagi - pisze „Gazeta Wyborcza Kielce".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • łodzianin, 2013-01-14 14:41:37

    Panie Prezydencie Kielc i Panie Wojewodo Świętokrzyski zróbcie wreszcie coś żeby ratowac ten piękny dworzec.Znając Panów inwencje mam nadzieję,że dojdziecie do porozumienia.Kielce tak ostatnimi laty tak wypiękniały więc nie pozwólcie aby ten obiekt zniknął,
  • leda, 2013-01-14 11:05:32

    Ta piękna bryła dworca, będąca logo Kielc powinna być pod szczególną ochroną. Mam nadzieję, ze Kielczanie nie zburzą tego, co ich wyróżnia na tle innych.