PARTNER PORTALU
  • BGK

Kierowcy cieszą się z drogowych opóźnień

  • 24gliwice.pl    4 września 2013 - 09:25
Kierowcy cieszą się z drogowych opóźnień

Odłożenie w czasie zaplanowanych remontów dróg w mieście, z reguły spotyka się z niezadowoleniem ze strony kierowców. Jednak w przypadku przebudowy dwóch newralgicznych skrzyżowań w Gliwicach, powinni raczej odetchnąć z ulgą.Dzięki opóźnieniu unikną koszmaru komunikacyjnego w mieście.
Wiadomo już, że dwie inwestycje drogowe wpisane do realizacji w budżecie miejskim na 2013 rok odsuną się w czasie. Chodzi o przebudowę popularnego „pajączka” (u zbiegu ulic Daszyńskiego, Wieczorka i Jasnogórskiej) oraz remont skrzyżowania Dworcowa–Dolnych Wałów–Jana Pawła II-Mikołowska–Dunikowskiego.

- Jeśli chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic Daszyńskiego, Wieczorka i Jasnogórskiej, popularnie zwanego „pajączkiem”, to aktualnie opracowywana jest wielowariantowa koncepcja. Następnie na jej podstawie (po wyborze optymalnego wariantu), zostanie przygotowany projekt budowlano-wykonawczy przebudowy skrzyżowania – informuje  Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W przypadku przebudowy skrzyżowania ulic: Dworcowej-Dolnych Wałów-Jana Pawła II-Mikołowskiej-Dunikowskiego, rozpoczęto dopiero opracowywanie koncepcji.

Czy można cieszyć się z opóźnień przy inwestycjach? Wydaje się, że tak, skoro gliwiccy kierowcy unikną dzięki temu paraliżu komunikacyjnego.

Rok 2013 w Gliwicach stoi bowiem pod znakiem inwestycji drogowych. Zarówno te większe – budowa końcowych odcinków Drogowej Trasy Średnicowej oraz modernizacja uliczek Starego Miasta, jak i pomniejsze – remonty wiaduktów w ciągu ul. Pszczyńskiej, DK-88 czy mostu nad Kłodnicą, solidnie dają się kierowcom we znaki.

Czytaj też: Programowe szarady z finansowaniem DTŚ

Gdyby do tego drogowcy zamknęli dwa newralgiczne skrzyżowania w centrum miasta, czekałby mieszkańców komunikacyjny paraliż.

Kiedy zatem ruszą prace przy kluczowych skrzyżowaniach? Jak dodaje ZDM, w przypadku obu inwestycji obecnie nie jest możliwe podanie ostatecznych terminów rozpoczęcia konkretnych prac budowlano-wykonawczych.

- Nastąpi to wówczas, gdy przygotowana będzie pełna dokumentacja i zostaną dopełnione wszystkie sprawy formalno-prawne – zaznacza rzecznik ZDM

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.