PARTNER PORTALU
  • BGK

Kierowcy pojadą odcinkiem tzw. północnej obwodnicy Rzeszowa

  • PAP    10 września 2012 - 18:15
Kierowcy pojadą odcinkiem tzw. północnej obwodnicy Rzeszowa

Najprawdopodobniej jeszcze w poniedziałek kierowcy będą mogli pojechać odcinkiem tzw. północnej obwodnicy Rzeszowa - poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Chodzi o odcinki dróg A4 Rzeszów Centralny-Rzeszów Wschód i S19 Stobierna-Rzeszów Wschód.
Rzeczniczka poinformowała, że droga ma już pozwolenie na użytkowanie, ale przed oddaniem drogi do użytku musi jeszcze zakończyć prace komisja, która ustali, czy odcinek ten można bezpiecznie udostępnić do dyspozycji kierowców.

Czytaj też: Ponad 22 mln zł za złą budowę obwodnicy

Prace przy budowie trwały od wiosny 2010 r. Budowa 6,9-kilometrowego odcinka A4 kosztowała prawie 440 mln zł, a koszt budowy 8,3-kilometrowego odcinka S19 przekroczył 200 mln zł. Inwestycja stanowi część przyszłej północnej autostradowej obwodnicy Rzeszowa, która ma odciążyć miasto z ruchu tranzytowego.

Autostrada A4 przebiegać ma od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna jej długość wyniesie ok. 670 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.