PARTNER PORTALU
  • BGK

Kino wielosalowe w Bydgoszczy

  • InfoBydgoszcz.pl (Agnieszka Sznyk)    3 października 2011 - 12:18
Kino wielosalowe w Bydgoszczy

Rada Miasta Bydgoszczy rozpoczęła proces zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu na którym ma powstać obiekt City Point Fordon.
28 września 2011 roku podczas posiedzenia Rady Miasta przegłosowano uchwałę, która pozwoli na przeprowadzenie tej procedury.

Spółka TUP Property realizuje inwestycję City Point Fordon wspólnie z miastem Bydgoszcz w ramach powołanej w tym celu spółki celowej Kino-Centrum Fordon Sp. z o.o.

Na działce położonej zbiegu ulic Pelplińskiej i Orląt Lwowskich ma powstać centrum łączące funkcje kulturalne, administracyjne i komercyjne, w tym kino wielosalowe.

TUP Property wspólnie z miastem podjęło decyzję o realizacji miejsc parkingowych na powierzchni terenu, w miejsce kosztownego parkingu podziemnego. Jednocześnie inwestorzy chcą mieć możliwość poszerzenia oferty centrum w przyszłości.

Obecne zapisy planu na to nie pozwalają, w związku z tym konieczna jest zmiana planu miejscowego.

– Bardzo zależy nam na jak najszybszym rozpoczęciu inwestycji – mówi Robert Jacek Moritz, Prezes TUP Property. – Dlatego cieszę się, że udało się rozpocząć proces zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania i wierzę, że tym samym szybko przejdziemy do kolejnych etapów realizacji inwestycji.

Planowany obiekt o wielkości około 12 tys. mkw będzie nowym i jednocześnie pierwszym tego typu miejscem w dzielnicy Fordon, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli atrakcyjnie spędzić czas – w kinie, restauracji czy po prostu na zakupach. Ten nowoczesny obiekt oprócz części usługowo – handlowej zaoferuje ponad 1000 mkw powierzchni biurowej, która będzie własnością miasta.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.