Kino wielosalowe w Bydgoszczy

Rada Miasta Bydgoszczy rozpoczęła proces zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu na którym ma powstać obiekt City Point Fordon.
Kino wielosalowe w Bydgoszczy
28 września 2011 roku podczas posiedzenia Rady Miasta przegłosowano uchwałę, która pozwoli na przeprowadzenie tej procedury.

Spółka TUP Property realizuje inwestycję City Point Fordon wspólnie z miastem Bydgoszcz w ramach powołanej w tym celu spółki celowej Kino-Centrum Fordon Sp. z o.o.

Na działce położonej zbiegu ulic Pelplińskiej i Orląt Lwowskich ma powstać centrum łączące funkcje kulturalne, administracyjne i komercyjne, w tym kino wielosalowe.

TUP Property wspólnie z miastem podjęło decyzję o realizacji miejsc parkingowych na powierzchni terenu, w miejsce kosztownego parkingu podziemnego. Jednocześnie inwestorzy chcą mieć możliwość poszerzenia oferty centrum w przyszłości.

Obecne zapisy planu na to nie pozwalają, w związku z tym konieczna jest zmiana planu miejscowego.

– Bardzo zależy nam na jak najszybszym rozpoczęciu inwestycji – mówi Robert Jacek Moritz, Prezes TUP Property. – Dlatego cieszę się, że udało się rozpocząć proces zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania i wierzę, że tym samym szybko przejdziemy do kolejnych etapów realizacji inwestycji.

Planowany obiekt o wielkości około 12 tys. mkw będzie nowym i jednocześnie pierwszym tego typu miejscem w dzielnicy Fordon, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli atrakcyjnie spędzić czas – w kinie, restauracji czy po prostu na zakupach. Ten nowoczesny obiekt oprócz części usługowo – handlowej zaoferuje ponad 1000 mkw powierzchni biurowej, która będzie własnością miasta.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE