PARTNER PORTALU
  • BGK

KIO: miasto prawidłowo wybrało wykonawcę sali

  • ZWI    18 marca 2013 - 18:40
KIO: miasto prawidłowo wybrało wykonawcę sali

Dokonany przez miasto wybór wykonawcy sali koncertowej na Jordankach był prawidłowy - orzekła 18 marca Krajowa Izba Odwoławcza, odrzucając odwołanie hiszpańskiej firmy Aldesa Construccioness SA.
- Bardzo się cieszę z tego rozstrzygnięcia. To kolejny krok do powstania tak bardzo oczekiwanej w Toruniu sali koncertowej - komentuje wyrok KIO Grzegorz Grabowski, pełnomocnik prezydenta Torunia ds. budowy sali koncertowej na Jordankach. - Mam nadzieję, że jeszcze do końca marca uda się uzyskać pozytywną opinię marszałka i zawrzeć umowę o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego, a w kwietniu będą mogły ruszyć prace budowlane.

Magistrat przypomina, że w lutym 2013 r. miasto rozstrzygnęło drugi przetarg na wykonawcę sali, wybierając jako najkorzystniejszą ofertę konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA (lider) i Acciona Infrastructuras SA (partner), które zaproponowały za wykonanie zadania 157 970 760,77 zł brutto.

Czytaj też: Nieudany przetarg na salę widowiskową w Toruniu

Gmina nie wykluczyła z przetargu żadnego z wykonawcy, ale odrzuciła ofertę konsorcjum firm hiszpańskich Aldesa Construcciones SA(lider) i Agrupacion Emprasas Automatisimo Montajes Servicios (partner), które zaproponowało co prawda cenę nieco niższą, bo 153 055 601,55 zł brutto, ale treść oferty nie odpowiadała specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Hiszpanie mieli 10 dni na odwołanie i skorzystali z tego prawa. Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła jednak ich odwołanie, uznając, że miasto dokonało wyboru wykonawcy zgodnie z przepisami Prawa o zamówieniach publicznych.

- Oferta nie spełniała wszystkich wymaganych przez Zamawiającego wymogów formalnych. To było dla Krajowej Izby Odwoławczej podstawą do odrzucenia odwołania Aldesy w całości - wyjaśnia Grzegorz Grabowski.

Na początku kwietnia miasto chce podpisać umowę z wykonawcą inwestycji - Mostostalem Warszawa. Wcześniej gmina musi jednak podpisać umowę warunkową o dofinansowanie z Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 - 2013 (kwota dofinansowania wyniesie 55 mln zł).

Nastąpi to, jeśli Urząd Marszałkowski pozytywnie zaopiniuje nowy wniosek o dofinansowanie projektu oraz nową analizę kosztów i korzyści. Jeśli tak się stanie, za 25 miesięcy - począwszy od kwietnia br. - na Jordankach powstanie sala koncertowa dla Torunia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.