PARTNER PORTALU
  • BGK

Kłopoty na budowie dworca w Krakowie

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    8 listopada 2012 - 07:19
Kłopoty na budowie dworca w Krakowie

Nie wiadomo, czy i kiedy uda się dokończyć budowę podziemnego dworca PKP w Krakowie.
Główny wykonawca upada i nie będzie kontynuował prac - informuje „Dziennik Polski".

Firma Budus złożyła do sądu wniosek o upadłość. Prezes zarządu Leon Ucka przyznaje wprost, że sytuacja finansowa jego spółki jest fatalna i nie będzie w stanie kontynuować inwestycji.

Oznacza to, że w ciągu kilku najbliższych dni z placu budowy dworca zejdą ostatni robotnicy. „Drobne roboty wykonuje jeszcze podwykonawca, ale tak naprawdę będziemy teraz musieli zabezpieczyć obiekt i zaprzestaniemy wszelkich prac" - powiedział Leon Ucka.

„Cała sytuacja, chociaż nie jest spowodowana kłopotami naszej spółki jako inwestora, może wpłynąć na termin ukończenia inwestycji" - przyznaje Paulina Jankowska z biura prasowego PKP SA.

Kolejarze będą musieli ogłosić kolejny przetarg - tym razem na wybór nowego głównego wykonawcy, a to może potrwać nawet ponad pół roku. Kolejne miesiące potrzebne będą na dokończenie wszystkich prac.

Przesunięcia terminu zakończenia inwestycji mogą skutkować utratą przez PKP SA dofinansowania z Unii Europejskiej, które wynosi 64 mln złotych. W takiej sytuacji spółce będzie trudniej starać się o kolejne dotacje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.