PARTNER PORTALU
  • BGK

Kołbaskowo świetlicami wiejskimi stoi i buduje nową

  • Przeclaw24.pl    12 sierpnia 2015 - 11:11
Kołbaskowo świetlicami wiejskimi stoi i buduje nową
fot. UG Kołbaskowo

Są miejscem integracji mieszkańców, centrum życia dla całej wsi oraz głównym ośrodkiem życia kulturalnego. Są także miejscem codziennej pracy i twórczych poczynań w środowisku lokalnym. Mowa o świetlicach wiejskich. Gmina Kołbaskowo rozpoczyna budowę zupełnie nowej świetlicy w Kamieńcu.
W gminie Kołbaskowo: Będargowo, Siadło Górne, Kołbaskowo, Kurów, Moczyły, Stobno i Barnisław doczekały się w ostatnich latach zupełnie nowych świetlic wiejskich. W ramach adaptacji istniejących i dzierżawionych pomieszczeń zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się także w Bobolinie, Przecławiu i Ostoi. Teraz na mapie gminy powstanie kolejny obiekt - świetlica środowiskowa w Kamieńcu.

Nowa świetlica w kamieńcu bardzo się przyda

Świetlica w tej wsi właściwie od 10 lat była. Tylko, że działa (i to do tej pory) w wynajętych pomieszczeniach w domu jednorodzinnym pod numerem 21. Na niewielkiej powierzchni wraz ze świetlicą mieści się także Centrum Kształcenia na odległość. Za rok ma być zupełnie inaczej.

Gminie udało się pozyskać od Skarbu Państwa jednohektarową działkę w centrum wsi, vis-a-vis kościoła. Zbudowany na niej zostanie obiekt spełniający najwyższe wymagania i normy bezpieczeństwa. Parterowy budynek o powierzchni 173m2 wraz z otaczająca go zielenią będzie, miejmy nadzieję, ulubionym miejscem spotkań.

W wyniku ogłoszonego przetargu na realizację tej inwestycji, prace wykona firma EDA-KAR-BUD ze Stargardu Szczecińskiego. Koszt brutto - 1.330.979,88 zł pokryty zostanie w całości z budżetu gminy. Wykonawca będzie miał rok na realizację tego zadania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.