PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolej metropolitalna w Szczecinie

  • Przegląd prasy/Kurier Szczeciński    23 listopada 2011 - 12:33
Kolej metropolitalna w Szczecinie

Wniosek o sporządzenie studium wykonalności Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej trafił na biurko prezydenta Piotra Krzystka.
Jego autorzy członkowie Stowarzyszenia Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina nie zwalniają tempa – pisze „Kurier Szczeciński”.

W uzasadnieniu wniosku do prezydenta Krzystka (zabierz głos/oceń prezydenta) o zlecenie przez miasto opracowania studium wykonalności SKM, działacze SENS wskazują również na niezaprzeczalny atut kolejowego połączenia lewobrzeża Szczecina z jego częścią na prawobrzeżu.

Rozwiązanie byłoby wydajną i bezkolizyjną alternatywą dla trasy od centrum wzdłuż ulic Kardynała Stefana Wyszyńskiego i dalej ulicami Energetyków i Gdańską – pisze „Kurier Szczeciński”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Anna, 2011-12-03 20:28:43

    Super inicjatywa, miasto bardzo by zyskało na takim rozwiązaniu oby tylko nie zapeszać w pół godziny ze słonecznego na moją uczelnię
  • Aleksander, 2011-11-23 13:05:27

    Bardzo dobry pomysł. Niemcy wszystko zostawili w Szczecinie jak na dłoni. Tylko korzystać i świecić przykładem na całą Polskę. Prezydent Krzystek pewnie jest za, tylko ciekawe jak zachowa się klub radnych PO w szczecińskiej radzie miasta, który ,,podobno ma takie wtyki" w Warszawie, że nic ...bez nich nie da się załatwić. Niech Pan Tomasz Grodzki w takim razie działa wraz z prezydentem który na pewno jest zainteresowany tym pomysłem.  rozwiń