PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolej przekaże grunty w małych miastach pod budowę Mieszkań plus

  • PAP/AH    16 marca 2018 - 14:51
Kolej przekaże grunty w małych miastach pod budowę Mieszkań plus
PKP SA przekazały już na potrzeby programu Mieszkanie plus 238 nieruchomości w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, m.in. w Krakowie, Gdańsku i Szczecinie. (fot. shutterstock)

Przygotowujemy wykaz gruntów w miejscowościach poniżej 20 tys. ludzi, które nadają się na Mieszkanie plus - powiedział prezes PKP SA Krzysztof Mamiński. Dodał, że spółka przekaże te wykazy do Krajowego Zasobu Nieruchomości.
Prezes PKP SA mówił, że nieruchomości w miejscowościach poniżej 20 tys. ludzi, należących do kolei, a nadających się pod budowę mieszkań, jest bardzo dużo, więcej niż w dużych miastach.

Mamiński przypomniał, że PKP SA przekazały już na potrzeby programu Mieszkanie plus 238 nieruchomości w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, m.in. w Krakowie, Gdańsku i Szczecinie.

- Do KZN przekazaliśmy już grunty o powierzchni 600 hektarów, o wartości około 1 mld zł. Przekazaliśmy je w kilku transzach. KZN powinien do połowy roku zdecydować, którymi działkami jest zainteresowany - mówił prezes.

PKP SA zamierza na części swoich nieruchomości budować biurowce, hotele, a także apartamentowce.

- PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować - mówił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. - Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań - powiedział wiceminister. Te inwestycje mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP SA.

Ustawa o KZN weszła w życie 11 września ub. roku. Dzięki niej powstał tzw. bank ziemi, który odpowiada za zagospodarowanie nieruchomości Skarbu Państwa. Grunty, które wchodzą do KZN, mają zostać przeznaczone pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.