PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Mazowieckie rozbudują zaplecze techniczne w Sochaczewie

  • AT    14 października 2014 - 10:18
Koleje Mazowieckie rozbudują zaplecze techniczne w Sochaczewie

W lipcu 2014 r. Koleje Mazowieckie wygrały przetarg na wieczyste użytkowanie prawie 8-hektarowego gruntu w Sochaczewie. Nabyta powierzchnia zostanie przeznaczona pod rozbudowę zaplecza technicznego. Na początku października br. został podpisany akt notarialny, na mocy którego KM otrzymały prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz własności naniesionej.
13 października, Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie odwiedzili przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem oraz Waldemarem Kulińskim, przewodniczącym rady nadzorczej KM. Rozbudowa Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie pozwoli spółce m.in. na wykonywanie własnych przeglądów w poziomie P4. Dzięki temu możliwe będzie uniezależnienie się od zewnętrznych firm, które obecnie wykonują tego typu przeglądy.

- Rozwój spółki Koleje Mazowieckie jest bardzo dynamiczny, przybywa taboru i rosną także koszty jego utrzymania, przeglądów i niezbędnych napraw. Doszliśmy do wniosku, że zamiast zlecać te prace innym przedsiębiorstwom, sami powinniśmy posiadać niezbędną do tego bazę utrzymaniowo-remontową. Na bazie obiektu, który został zakupiony od Polskich Kolei Państwowych chcemy rozwinąć nasze zaplecze techniczne. To naturalnie będzie wymagało znacznych nakładów finansowych, których część chcielibyśmy pozyskać m.in. z Unii Europejskiej. Planujemy dokupienie kolejnych terenów, co w przyszłości stworzy możliwość zorganizowania bardzo nowoczesnej bazy. Oznacza to około 300 nowych miejsc pracy. Tego rodzaju plan wpisuje się w strategię rozwoju Kolei Mazowieckich – powiedział podczas wizyty w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru marszałek Adam Struzik.

Czytaj też:  Na Mazowszu liczą pasażerów kolei i badają ich potrzeby

O słuszności dalszych inwestycji w Sochaczewie jest przekonany także Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM, który podczas poniedziałkowej wizyty w Sochaczewie oprowadził marszałka Struzika oraz członków rady nadzorczej KM po sekcji.

 Czytaj też: Koleje Mazowieckie wzbogacą się o kolejne szynobusy

- Jako przewoźnik  dbamy nie tylko o zakup nowych pojazdów i modernizację posiadanych składów, ale także o rozwój naszej bazy technicznej. Zakup dodatkowych terenów to przedsięwzięcie, które przyniesie wiele korzyści Kolejom Mazowieckim, a także miastu Sochaczew, gdyż będzie to jedyny taki ośrodek w regionie. Inwestycja przyczyni się również do stworzenia wielu nowych miejsc pracy. Aby zrealizować nasze plany rozwojowe, chcielibyśmy dokupić także dodatkowo dwie działki,  obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów z PKP S.A. – mówił w Sochaczewie Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.