PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna faza remontu mostu Łazienkowskiego

  • PAP    19 lipca 2013 - 09:59
Kolejna faza remontu mostu Łazienkowskiego

W weekend rozpocznie się remont kolejnych estakad Trasy Łazienkowskiej, prowadzących od strony Śródmieścia na Wisłostradę, w kierunku Żoliborza i Wilanowa.
Ruch na nich zostanie wyłączony w piątek o godz. 22. Od soboty wyłączona z ruchu będzie też połowa mostu.

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, demontaż łącznic zacznie się w poniedziałek. Przęsła znajdujące się nad Wisłostradą będą demontowane w następny weekend w godzinach nocnych (22 - 6).

Ruch Wisłostradą będzie wówczas odbywał się jedną jezdnią, jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Swoją trasę zmienią autobusy linii 187 jadące w kierunku Stegien. Od stacji metra Politechnika pojadą ul. Waryńskiego i dalej przez pl. Konstytucji, Piękną i Łazienkowską do stałej trasy.

Podczas rozbiórki i budowy nowych łącznic piesi będą mogli poruszać się wzdłuż Wisłostrady od strony Wisły - z możliwością przejścia na drugą stronę przy ul. Łazienkowskiej oraz wejścia schodami na trasę; pozostanie także dojście od ul. Górnośląskiej, do przystanku autobusowego przy Wisłostradzie, pod Trasą Łazienkowską (kierunek Wilanów).

Ze względów bezpieczeństwa wyłączony z ruchu pieszego będzie rejon Wisłostrady w sąsiedztwie Torwaru.

W sobotę około godz. 22 rozpocznie się wymiana dylatacji na Moście Łazienkowskim. Wyłączona z ruchu będzie połówka mostu prowadząca na Pragę. Ruch samochodów przez Wisłę będzie odbywać się drugą nitką mostu (normalnie prowadzącą w kierunku Śródmieścia), gdzie kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę (zlikwidowany będzie buspas).

Jadący w kierunku Pragi przejadą na drugą jezdnię za węzłem z Wisłostradą, a na właściwą wrócą przed węzłem z Wałem Miedzeszyńskim (możliwy będzie zjazd z Trasy Łazienkowskiej na Wał Miedzeszyński w kierunku Wawra oraz w kierunku Pragi Północ). Ponownie most będzie włączony do ruchu w drugiej połowie sierpnia.

Rozbiórki pozostałych czterech estakad na węźle Trasy Łazienkowskiej z Wisłostradą zaplanowane są na przyszły rok.

Remont estakad Trasy Łazienkowskiej rozpoczął się 29 czerwca. Z ruchu wyłączone i rozebrane zostały wtedy dwie łącznice zjazdowe prowadzące z trasy na Wisłostradę. Od tego czasu udało się też przebudować część mediów podziemnych; rozpoczęto też przygotowania do wykonania palowania pod nowe obiekty.

Inwestycja prowadzona przez ZMID jest finansowana z budżetu miasta. Koszt inwestycji to ok. 31 mln zł. Wyburzonych i zbudowanych od nowa będzie dziewięć estakad - jedna na Pradze i osiem przy Torwarze.

Według wcześniejszych zapowiedzi urzędników, w październiku rozebrana ma być estakada umożliwiająca wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi-Północ w kierunku centrum. Pozostałe cztery estakady zostaną rozebrane w pierwszym kwartale 2014 r. budowa zakończy się w 2015 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.