PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna inwestycja związana z modernizacją komunikacji miejskiej

  • PAP    6 marca 2015 - 18:05
Kolejna inwestycja związana z modernizacją komunikacji miejskiej

Wartość kontraktu to prawie 28 mln zł brutto/ fot. fotolia

Umowę na budowę Systemu Zarządzania Ruchem w ramach zadania "Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie" podpisano z firmą Qumak.
Zamówienie jest elementem realizacji projektu Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego - Zaprojektowanie i Budowa Systemu Zarządzania Ruchem w Lublinie w ramach zadania pt. "Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie" współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie jest jednym z pięciu projektów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej (Priorytet III, Działanie III.1), w ramach którego zostanie zmodernizowana komunikacja miejska. W pięciu miastach wojewódzkich, tj. Białymstoku, Kielcach, Lublinie, Olsztynie i Rzeszowie powstaną ekologiczne linie autobusowe, tramwajowe i trolejbusowe oraz nowoczesne systemy zarządzania ruchem miejskim. Projekt jest ujęty na liście indywidualnych projektów kluczowych PO RPW.

Istotnym elementem systemu jest łączność i rozwiązania IT, w tym konieczność stworzenia sieci łączności, okablowania wideo, rozwiązań CCTV, informatycznego systemu sterowania, monitoringu, bazy danych, detekcji zdarzeń na drogach, wyświetlaczy informacyjnych dla kierowców, czy systemu sterowania sygnalizacją świetlną. Projekt łączy się też z pracami budowlanymi i inżynierskimi.

W przetargu wzięło udział sześć podmiotów: spółki Qumak, Koma Nord, Atende, Alumbrados Viarios i konsorcja firm Integrated Solutions z Orange Polska oraz UTI Grup z Grupą UTI Polska. Kontrakt podpisała firma Qumak, która zrealizuje zamówienie za 27 921 000 zł brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.