PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna odsłona poradnika o PPP

  • GK    14 grudnia 2011 - 13:02
Kolejna odsłona poradnika o PPP

Zagadnieniom standaryzacji i schematowi wyglądu umowy o PPP poświęcona jest druga część poradnika dotyczącego partnerstwa publiczno-prywatnego.
W ubiegłym tygodniu opublikowano pierwszą część poradnika, poświęconą zagadnieniom standaryzacji i dobrych wzorców w umowach o PPP. W tym tygodniu przyszła pora na część drugą, która jest zatytułowana „Zagadnienia standaryzacji i schemat wyglądu umowy o PPP”.

Czytaj też: PPP w pigułce

Podobnie jak pierwsza część, także druga powstała w konsultacji z ekspertem z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego – Witoldem Grzybowskim.

– W kolejnej części poradnika prezentujemy propozycję schematycznej umowy, opartej na umowach już sporządzonych i standaryzacji opracowanej na zlecenie Ministerstwa Gospodarki. Ta propozycja zawiera uproszczony spis i objaśnienia do klauzul kontraktu określanego przez ustawę z dnia 9 stycznia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym, jako umowę zawieraną między stronami. Kolejność postanowień tej schematycznej umowy została ułożona zgodnie z typowym porządkiem umów – wyjaśnia we wstępie do poradnika Ewa Glinkowska-Neuman.

Poradnik dostępny jest nieodpłatnie na tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.