PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna stołeczna ulica odzyska swój blask

  • ZWI    23 kwietnia 2013 - 13:09
Kolejna stołeczna ulica odzyska swój blask

Przebudowa ul. Kawęczyńskiej obejmie odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Ząbkowską i Radzymińską do ul. Otwockiej. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i chodników.
Na odcinku od ul. Ząbkowskiej do ul. Folwarcznej odtworzona będzie zabytkowa nawierzchnia z kamienia brukowego (z pasem z gładkiej kostki kamiennej, po którym łatwiej będą mogli poruszać się rowerzyści), dalej ułożony zostanie asfaltobeton.

Chodniki pokryją betonowe płyty 50x50 cm, krawężniki będą z kamienia, także wjazdy bramowe i miejsca parkingowe będą z kamiennej kostki.

Wybudowane zostaną przystanki tramwajowe typu „wiedeńskiego" czyli z wyniesioną jezdnia na długości peronu tramwajowego. Nowe będą elementy małej architektury czyli latarnie, kosze na śmieci, ławki, stojaki rowerowe.

Prace rozpoczną się na odcinku od ul. Ząbkowskiej do ul. Folwarcznej - tutaj ulica została zamknięta dla ruchu. W kolejnych etapach prace przeniosą się na skrzyżowania z ulicami Folwarczną i Otwocką.

Utrzymany będzie dojazd do posesji, tramwaje będą kursowały normalnie. Wszystkie prace zakończa się w połowie sierpnia. Inwestorem jest Dzielnica Praga Północ a koszt remontu to 3,85 mln zł.

Projekt przebudowy powstał w wyniku konsultacji społecznych z mieszkańcami oraz przedstawicielami instytucji i zakładów znajdujących się przy ulicy.

Konsultacje społeczne czyli sonda uliczna, wywiady indywidualne z działaczami społecznymi oraz przedstawicielami instytucji i zakładów znajdujących się przy ul. Kawęczyńskiej, uwagi mieszkańców zbierane drogą mailową, warsztaty z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz ekspertami, warsztaty z mieszkańcami i użytkownikami ul. Kawęczyńskiej, trwały w październiku i listopadzie 2010 r. (więcej informacji: www.konsultacje.um.warszawa.pl)

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.