PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna ulica Włocławka do remontu

  • GK/wloclawek.pl    16 sierpnia 2011 - 10:21
Kolejna ulica Włocławka do remontu

W przyszłym tygodniu Miejski Zarząd Dróg we Włocławku ogłosi przetarg na III etap remontu ulicy Kapitulnej.
Ostatni, trzeci etap remontu ulicy Kapitulnej, współfinansowany przez Unię Europejską obejmie modernizację tej arterii na odcinku od ul. Okrzei do ul. Długiej, wraz z budową tunelu dla pieszych i rowerzystów w rejonie istniejącego wiaduktu PKP.

Odnowiony będzie także, pominięty wcześniej z powodu protestów mieszkańców, odcinek między ulicami Jastrzębią i Szuwarową. Do końca listopada, zgodnie z aktualnym zaawansowaniem robót, powinien się zakończyć trwający już drugi etap remontu ulicy Kapitulnej – od ul. Słonecznej do ul. Jastrzębiej.

Nadal trwa budowa ul. Obwodowej, którą połączy ul. Kapitulną z ul. Wieniecką, zaś nad Zgłowiączką dobiega końca budowa mostu. Wykonawcą trwającego od kwietnia ubiegłego roku drugiego etapu przebudowy ulic w tej części miasta, jest firma „Strabag” z Pruszkowa, zatrudniająca miejscowych podwykonawców.

Gotowe odcinki ulic są systematycznie oddawane do użytku. Zadanie obejmuje przebudowę ul. Kapitulnej, od skrzyżowania ulic Wysokiej i Długiej do ul. Jastrzębiej oraz wykonanie połączenia ul. Kapitulnej z ul. Wieniecką.

Oddany do użytku będzie tam prawie 50-metrowy most przez rzekę Zgłowiączkę. Zbudowane będą chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Wykonawca buduje kanalizację deszczową, oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz rozbiera obiekty budowlane.

Całkowity koszt tego etapu to 21 mln 240 tys. zł. Z unijnej kasy Włocławek otrzymał na ten cel 9 mln 570 tys. zł. Cała inwestycja ma się zakończyć w 2012 roku i jest dofinansowana w ramach regionalnego programu operacyjnego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.