PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne 10 mln zł na rewitalizację

  • AZA    12 maja 2011 - 20:38

Zakończyła się ocena projektów złożonych w jednym z ostatnich dwóch konkursów, ogłoszonym w ramach rewitalizacji dla małych gmin.
Dofinansowanie otrzymały wspólnoty mieszkaniowe z Czechowic-Dziedzic, Ogrodzieńca oraz Bierunia; spółdzielnie mieszkaniowe z Łazisk Górnych oraz Czerwionki-Leszczyn oraz gmina Czerwionka-Leszczyny. Łączna wartość dofinansowania sześciu projektów wyniosła 10 mln zł.

Jednym z projektów, który otrzymał dofinansowanie, jest „Likwidacja płyt acekolowych wraz z ociepleniem budynków w Czerwionce-Leszczynach przy ul. 3 Maja 3, 5, 7 i przy ul. Wolności 4a – 52a”. Został on złożony przez Spółdzielnię Mieszkaniową Karlik.

Projekt będzie polegał na usunięciu azbestu z budynków wymienionych w tytule projektu i jego utylizacji. Dzięki jego realizacji zostanie ograniczone zużycie energii cieplnej, co w konsekwencji pozwoli ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery oraz zminimalizuje działania czynników szkodliwych dla zdrowia człowieka.

W Bieruniu z kolei podobnym zabiegom zostanie poddanych 10 budynków mieszkalnych, wielorodzinnych. Beneficjentem projektu jest Wspólnota mieszkaniowa nieruchomości przy ul. Węglowej 117-125.

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na rewitalizację w sumie przeznaczono ponad 136 mln euro (51 mln euro zarezerwowanych jest na instrument zwrotny, jakim jest JESSICA). Zgodnie z harmonogramem odbyły się cztery konkursy.

Trwa ocena projektów złożonych w ostatnim naborze. Do tej pory podpisano 26 umów na łączną kwotę dofinansowania ponad 320 mln zł (w tym Projekty Kluczowe i projekty złożone w ramach Programów Rozwoju Subregionów). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.