PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne dwie firmy w łódzkiej strefie

  • PAP    13 grudnia 2011 - 11:26
Kolejne dwie firmy w łódzkiej strefie

Ceramika Paradyż i AMG.lab to dwie kolejne firmy, które otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Firmy mają zainwestować w sumie ok. 27 mln zł i stworzyć ponad 180 nowych miejsc pracy.

Dla Ceramiki Paradyż jest to już piąte zezwolenie na działalność w ŁSSE, gdzie firma zainwestowała już do tej pory prawie 400 mln zł. Teraz w zakładzie w Tomaszowie Mazowieckim za 25 mln zł chce uruchomić nową, innowacyjną linię technologiczną przeznaczoną do produkcji płytek gresowych odwzorowujących kamienie naturalne. W zmodernizowanym zakładzie zatrudnionych ma zostać 31 nowych pracowników.

Działająca w sektorze informatycznym firma AMG.lab zamierza natomiast zatrudnić 150 specjalistów branży IT. Spółka należąca do AMG.net (część Grupy Bull, jednej z największych europejskich grup informatycznych) ma zainwestować w Łodzi 2 mln zł.

„Firma będzie tworzyła rozwiązania najnowszej generacji dla sektora telekomunikacyjnego, finansowego i użyteczności publicznej. Dzięki transferowi wiedzy z AMG.net i narzędziom najnowszej generacji dostarczanym przez Grupę Bull, eksperci AMG.lab będą dostarczać systemy informatyczne na potrzeby takich dziedzin jak: nauki ścisłe, przemysł energetyczny i paliwowy, chemiczny, klimatologia, aeronautyka, przemysł motoryzacyjny, centra finansowe” – poinformował zastępca dyrektora ds. promocji i marketingu ŁSSE Marcin Kwiatkiewicz.

Od początku 2011 r. zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE otrzymało 18 firm, które zainwestują łącznie ponad 711 mln zł. W firmach tych zatrudnionych będzie ok. 3,5 tys. miejsc pracy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.