PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne firmy zainwestują w ŁSSE

  • PAP    9 września 2011 - 16:09
Kolejne firmy zainwestują w ŁSSE

Trzy kolejne firmy uzyskały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W sumie mają zainwestować 100 mln zł.
Jak poinformował rzecznik strefy Marcin Kwintkiewicz, w podstrefie Radomsko 50 mln zł zainwestuje spółka Press-Glas. Rozbudowany zostanie zakład, w którym obecnie przetwarzane jest szkło dla budownictwa. Po jego rozbudowie firma rozpocznie produkcję m.in. szyb do kolektorów słonecznych oraz dla producentów mebli, AGD i kabin prysznicowych.

Czytaj też: Kolejne firmy inwestują w ŁSSE

W zakładzie pracuje obecnie 327 osób, a projekt zakłada zwiększenie zatrudnienia o minimum 50 pracowników. W przyszłości w radomszczańskim zakładzie mają być zainstalowane kolejne linie produkujące szyby dla branży budowlanej.

Czytaj też: Kolejne dwie firmy w łódzkiej strefie

Z kolei spółka Medana Pharma w podstrefie Sieradz zamierza zmodernizować swoje dotychczasowe zakłady. Zakupione w ramach inwestycji wyposażenie laboratorium pozwoli zarówno na prowadzenie prac badawczych, jak i również na wykonywanie małych serii produkcyjnych tabletek, kapsułek miękkich i płynów.

Czytaj też: Czy specjalne strefy ekonomiczne są motorem gospodarki?

Spółka zamierza zainwestować co najmniej 45 mln zł. Zatrudni czterech nowych pracowników oraz utrzyma zatrudnienie na poziomie 300 pracowników.

W podstrefie Zgierz kolejną inwestycję szykuje jeden z zakładów z Grupy Atlas. Firma ma kupić do swojego zakładu nowoczesną drukarkę fleksograficzną oraz urządzenia wspomagające proces produkcji opakowań. Inwestycja ma kosztować 5 mln zł; pracę znajdzie czterech nowych pracowników. Firma utrzyma zatrudnienie na poziomie 235 osób. Grupa Atlas jest liderem w branży chemii budowlanej w Polsce.

Od początku 2011 roku już dziewięć firm otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W sumie zadeklarowały one inwestycje za ponad 415 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.