PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne miliony dla Stadionu Śląskiego

  • pt    13 lipca 2016 - 11:56
Kolejne miliony dla Stadionu Śląskiego

Stadion Śląski ma być obiektem nie tylko piłkarskim. Jest przygotowywany do organizacji zawodów lekkoatletycznych rangi krajowej oraz międzynarodowej (fot.slaskie.pl)

● Minister Sportu i Turystyki wpisał Stadion Śląski do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”
● Spółka Stadion Śląski zajmująca się modernizacją obiektu musi do końca lipca przygotować wniosek o dofinansowanie.
● W grę wchodzi 10 mln zł, które mają być przeznaczone na dofinansowanie funkcji lekkoatletycznych.
Stadion Śląski ma być obiektem nie tylko piłkarskim. Jest przygotowywany do organizacji zawodów lekkoatletycznych rangi krajowej oraz międzynarodowej. Na obiekcie głównym powstanie 9-torowa bieżnia wraz z infrastrukturą jako uzupełnienie istniejącego już zaplecza rozgrzewkowo-treningowego.

W 2014 roku spółka Stadion Śląski zawarła porozumienie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Wśród priorytetów współpracy jest udostępnienie obiektu na zasadzie pierwszeństwa do treningów i zawodów organizowanych przez PZLA.

W tym wypadku chodzi nie tylko o stadion główny, z bieżnią, murawą i resztą infrastruktury, ale i zaplecze rozgrzewkowo-treningowe, rzutnię do rzutów długich, bazę noclegową oraz pomieszczenia siłowni, odnowy biologicznej itp.

Obiekt ma być udostępniony także na potrzeby krajowych i międzynarodowych imprez sportowych. PZLA zobowiązał się do uwzględnienia obiektu przy wyborze miejsca organizacji imprez nie tylko rangi krajowej, ale również tych międzynarodowych, tj. Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz zawodów tej rangi w kategoriach juniorskich.

Na początku tego roku zarząd województwa rozpoczął rozmowy z Ministrem Sportu i Turystyki dotyczące jak najlepszego wykorzystania Stadionu Śląskiego do zawodów lekkoatletycznych.

- Decyzja Ministra Sportu o wpisanie Stadionu Śląskiego na listę najważniejszych inwestycji sportowych to dobry sygnał dla jego rozwoju. To potwierdza, że warto było, inwestując w Śląski, wyjść poza perspektywę rozgrywek piłkarskich na Stadionie - komentuje Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa.

Infrastruktura lekkoatletyczna na obiekcie głównym Śląskiego ma obejmować 400-metrową bieżnię 9-torową, rów z wodą, sześć piaskownic do skoku w dal i trójskoku, dwa rozbiegi do skoku wzwyż, sześć zeskoków do skoku o tyczce, dwie rzutnie do dysku i młota, dwie rzutnie do pchnięcia kulą oraz dwa rozbiegi do oszczepu. Do tego należy dodać zaplecze rozgrzewkowo-treningowe . Koszt dostosowania obiektu do funkcji lekkoatletycznej to ok. 24 mln zł brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.