PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne orliki na Podkarpaciu

  • PAP    23 lutego 2012 - 19:17
Kolejne orliki na Podkarpaciu

Kolejnych 36 obiektów sportowych powstanie w tym roku w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012" w województwie podkarpackim. Dotychczas w regionie wybudowano ponad 120 orlików.
- Na budowę orlików zarezerwowanych zostało w budżecie województwa prawie 12 mln zł. Każda gmina dostanie wsparcie w wysokości 333 tys. zł - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej w Rzeszowie przewodnicząca sejmiku województwa podkarpackiego Teresa Kubas-Hul.

Według zasad programu, koszt budowy orlika, który powinien zamknąć się w kwocie miliona złotych, jest pokrywany w równych częściach przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, samorząd województwa i samorząd lokalny. W przypadku gmin, w których dochody podatkowe na jednego mieszkańca nie przekraczają tysiąca złotych, dofinansowanie resortu sportu wynosi 47 procent.

Wśród samorządów, które w tym roku otrzymają wsparcie na budowę orlików są m.in. Dębica, Narol, Oleszyce oraz Tarnobrzeg, gdzie powstanie już piąty taki obiekt.

Samorząd województwa realizuje również od dwóch lat autorski program pod nazwą "Bezpieczne boiska Podkarpacia". Według Kubas-Hul, w tym roku zmodernizowane zostaną 54 boiska, głównie na wsi. W budżecie na ten cel jest 1,5 mln zł.

Realizowany od 2008 r. program "Moje Boisko - Orlik 2012" zakłada budowę w każdej gminie ogólnodostępnych, bezpiecznych i nowoczesnych kompleksów rekreacyjno-sportowych. Dotychczas powstało w kraju ponad 2 tys.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.