PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne rewitalizacyjne plany Tarnowa

  • GK/tarnow.pl    10 maja 2012 - 12:58

Kontynuacją zakończonego w tym roku unijnego projektu w ścisłym centrum Tarnowa będzie modernizacja Placu Kazimierza oraz docelowo płyty Rynku.
Przygotowany jeszcze w ubiegłym roku projekt wymiany nawierzchni Placu Kazimierza jest estetyczną kontynuacją remontu ul. Krakowskiej. Zastosowana zostanie w tym miejscu ta sama kostka z porfiru.

Wykonany zostanie obrys fundamentów nieistniejącej już Bramy Krakowskiej z czarnej kostki granitowej. Remont ma być wykonany przy maksymalnym wykorzystaniu historycznych materiałów, które zachowały się w dobrym stanie.

Znajdują się one przy wejściu na plac i wjazdach do bram. Zgodnie z planem, mają być one wyłożone czerwoną kostką pozyskaną z rozbiórki nawierzchni ul. Krótkiej, która z kolei zostanie pokryta szarym granitem. Projekt przewiduje natomiast, że ulica Katedralna zostanie wyłożona czerwoną kostką bazaltową pozyskaną z placu Kazimierza.

Poprawa nawierzchni rynku to następne zadanie. Prowadzone są specjalistyczne analizy w celu opracowania optymalnego sposobu dokonania zmian. Wykonanie remontu zależy jednak od wielu czynników, dlatego na razie mówimy o planach, a nie o konkretnych terminach.

Ze względu na historyczny charakter centrum miasta, bardzo ważna jest chronologia prowadzonych prac. Mowa o konieczności zachowania architektonicznej jednorodności – przed remontem płyty rynku, powinno się odremontować plac Kazimierza. Nie bez znaczenia jest również duży koszt tego typu inwestycji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: