PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne rewitalizacyjne plany Tarnowa

  • GK/tarnow.pl    10 maja 2012 - 12:58

Kontynuacją zakończonego w tym roku unijnego projektu w ścisłym centrum Tarnowa będzie modernizacja Placu Kazimierza oraz docelowo płyty Rynku.
Przygotowany jeszcze w ubiegłym roku projekt wymiany nawierzchni Placu Kazimierza jest estetyczną kontynuacją remontu ul. Krakowskiej. Zastosowana zostanie w tym miejscu ta sama kostka z porfiru.

Wykonany zostanie obrys fundamentów nieistniejącej już Bramy Krakowskiej z czarnej kostki granitowej. Remont ma być wykonany przy maksymalnym wykorzystaniu historycznych materiałów, które zachowały się w dobrym stanie.

Znajdują się one przy wejściu na plac i wjazdach do bram. Zgodnie z planem, mają być one wyłożone czerwoną kostką pozyskaną z rozbiórki nawierzchni ul. Krótkiej, która z kolei zostanie pokryta szarym granitem. Projekt przewiduje natomiast, że ulica Katedralna zostanie wyłożona czerwoną kostką bazaltową pozyskaną z placu Kazimierza.

Poprawa nawierzchni rynku to następne zadanie. Prowadzone są specjalistyczne analizy w celu opracowania optymalnego sposobu dokonania zmian. Wykonanie remontu zależy jednak od wielu czynników, dlatego na razie mówimy o planach, a nie o konkretnych terminach.

Ze względu na historyczny charakter centrum miasta, bardzo ważna jest chronologia prowadzonych prac. Mowa o konieczności zachowania architektonicznej jednorodności – przed remontem płyty rynku, powinno się odremontować plac Kazimierza. Nie bez znaczenia jest również duży koszt tego typu inwestycji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.