PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne świętokrzyskie tereny w SSE

  • PAP    16 października 2012 - 20:47
Kolejne świętokrzyskie tereny w SSE

Kolejne tereny w Świętokrzyskiem mogą zostać objęte przywilejami strefy ekonomicznej, chodzi o 26 ha w Połańcu w południowo-wschodniej części województwa - powiedział we wtorek prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" Cezary Tkaczyk.
"Oficjalny wniosek w sprawie przyłączenia terenów w Połańcu powinien trafić na moje biurko lada dzień" - powiedział we wtorek Tkaczyk, który wcześniej na ten temat rozmawiał z marszałkiem województwa świętokrzyskiego.

Zgodnie z procedurą będzie wniosek skierowany do Ministerstwa Gospodarki, skąd trafi pod obrady Rady Ministrów, wyjaśnił Tkaczyk.

Władze województwa zabiegają o włączenie terenów w Połańcu do strefy z uwagi na szereg inwestycji, jakie na tamtych terenach przeprowadziła gmina.

Jak powiedziała kierownik referatu ds. pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu Aneta Matusiewicz, tereny, które mają zostać przyłączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, to połowa z 50 ha, w które gmina zainwestowała 21 mln zł. Głównie chodzi o przygotowanie i uzbrojenie gruntów. Ponad 12,5 mln zł pochodzi z dotacji unijnej.

Zdaniem Tkaczyka cała procedura może potrwać około sześciu miesięcy. Jak wyjaśnił, procedura włączenia terenów do specjalnej strefy ekonomicznej trwa od trzech do dziewięciu miesięcy.

Tereny, które mają zostać włączone do strefy znajdują się w miejscowości Brzozowa k. Połańca, przy drodze krajowej nr 79 Kraków-Sandomierz. Do października 2014 roku w pobliży powstanie nowy most na Wiśle za 178 mln zł, który połączy Świętokrzyskie z Podkarpaciem.

Gminę Połaniec w powiecie staszowskim zamieszkuje ponad 11 tys. osób.

Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" dysponuje terenami o powierzchni ponad 612 ha głównie na terenie woj. świętokrzyskiego. W jej skład wchodzą także obszary inwestycyjne w województwach: mazowieckim, łódzkim, lubelskim i opolskim. SSE "Starachowice" powstała decyzją rządu we wrześniu 1997 roku. Zgodnie z obecnymi założeniami ma działać do końca 2020 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.