PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne szynobusy elektryczne dla województwa opolskiego

  • PAP/EM    3 kwietnia 2017 - 18:48
Kolejne szynobusy elektryczne dla województwa opolskiego
Już w przyszłe wakacje kolejne dwa Impulsy w opolskich barwach będą woziły pasażerów (fot. newag.pl)

Przekazano samorządowi wojewódzkiemu woj. opolskiego piąty szynobus elektryczny Impuls. Jesteśmy gotowi na zakup kolejnych dwóch zestawów - powiedział członek zarządu województwa Szymon Ogłaza.
Pięć elektrycznych zespołów trakcyjnych zakupiono w ramach programu "Mobilne Opolskie". Zgodnie z założeniami, zestawy o pojemności 176 pasażerów każdy, obsługują linię kolejową na trasie Kędzierzyn-Koźle - Opole - Wrocław. Program był dofinansowany z funduszy europejskich. Zestawy "Impuls" zamówiono w nowosądeckim Newagu.

"Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej eksploatacji naszych Impulsów. Pierwsze pięć zestawów kupiliśmy na tak dobrych warunkach, że z zaoszczędzonych pieniędzy możemy dokupić jeszcze dwa takie zestawy w cenie 12,5 mln złotych każdy. Wymaga to zgody Komisji Europejskiej na przesunięcie 2,5 mln euro w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zarząd województwa wystąpił o stosowne pozwolenia i mam nadzieję, że już w przyszłe wakacje kolejne dwa Impulsy w opolskich barwach będą woziły pasażerów" - powiedział Ogłaza.

Władze regionu chcą także, by w ramach projektu "Mobilne Opolskie" KE zgodziła się na modyfikację trasy, jaką jeździłyby dwa dodatkowe zestawy. "Mamy nadzieję, że uda nam się dodatkowe zestawy skierować na trasę Opole - Gliwice przez Strzelce Opolskie" - powiedział Ogłaza.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.