PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne tereny w Szczecinie przygotowane dla inwestorów

  • bad    25 sierpnia 2014 - 20:00
Kolejne tereny w Szczecinie przygotowane dla inwestorów

Ponad 2,5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego pozwoliło na uzbrojenie terenów przy ulicy Stołczyńskiej w Szczecinie. Briefing prasowy dotyczący zakończenia inwestycji odbył się w poniedziałek 25 sierpnia 2014 r. w Szczecinie.
W briefingu udział wzięli marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Christopher Maas, przedstawiciel firmy Teleskop.

- Zamysłem przedsięwzięcia było wsparcie działań inwestycyjnych firmy Teleyard, ale także otwarcie nowych przestrzeni na północy Szczecina. Kiedyś mieliśmy do czynienia z „krajobrazem księżycowym" na tych terenach, dziś to zrewitalizowane grunty, objęte przywilejami strefy ekonomicznej, na których swoje stałe miejsce znalazł Teleyard. Władze firmy zadeklarowały stworzenie docelowo tysiąca miejsc pracy. Mam nadzieję, że słowa dotrzymają - mówił marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Czytaj też: Szczecin ma system rowerów miejskich

Projekt zakładał skomunikowanie oraz doprowadzenie infrastruktury technicznej do terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni ok. 38 ha, zlokalizowanych przy ul. Stołczynskiej 2 w Szczecinie. Celem przedsięwzięcia natomiast jest poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej oraz lokowania inwestycji. Skomunikowanie terenów ułatwi dostawy surowców i komponentów niezbędnych do produkcji oraz dostarczenia produktów finalnych do odbiorców. Istotne jest również zapewnienie warunków transportu pasażerskiego umożliwiającego bezpośrednie spotkania z dostawcami, współpracownikami, klientami, doradcami.

Zakres robót budowlanych obejmował m.in.: przebudowę drogi klasy Z i L na odcinku ok. 513 m, budowę drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych o długości ok. 300 m, a także sieci wodno-kanalizacyjnej.

To kolejne tereny w Szczecinie przygotowane pod inwestycje. 20 sierpnia br. uroczyście zakończono pierwszy etapu skomunalizowania i uzbrojenia terenów inwestycyjnych Gminy Miasto Szczecin: Trzebusza i Dunikowa. W tym przypadku dofinansowanie w ramach RPO sięgnęło prawie 26 mln zł.

Czytaj też: Tereny w szczecińskiej podstrefie ekonomicznej czekają na inwestorów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.